چیزکیک آناناس


در این مطلب طرز تهیه چیزکیک آناناس رو آموزش می دهیم .

مواد لازم برای تهیه چیزکیک آناناس :

۴۰ گرم کره

۱۰۰ گرم بیسکویت خرد شده

۲۵ گرم تست نارگیل

۴۲۵ گرم کمپوت طبیعی آناناس کاملا صاف شده و آب اضافه آن گرفته شود

۵ برگ ژلاتین

۲۵۰ ماسکارین کم چرب ( نوعی پنیر و نوع کاله آن نیز موجود است )

۵۰۰ گرم خامه پرچرب

۱۶۰ گرم کرم نارگیل

۱/۲ لیمو یا آبلیمو

طرز تهیه چیزکیک آناناس :

کره را درون ماهیتاب ذوب کنید و روی تکه های بیسکویت بریزد و یک قاشق غذاخوری کرم نارگیل نیز به آن اضافه کنید . به خوبی هم بزنید تا  کره  به خورد بیسکویت ها برود . به آرامی  به درون قالبی (قالب کمربندی )که اندکی چرب شده  ریخته و صاف می کنیم تا خوب منسجم شود .

تکه های آناناس را به خوبی ریز کرده و بخش آنها را درون میکسر ریخته و یا با همزن دستی هم می زنیم تا یکدست شود . ژلاتین را درون آب سرد خیس می کنیم تا نرم شود . درون ظرف دیگری پنیرماسکارپونه و خامه را مخلوط می کنیم .

به آرامی کرم نارگیل را درون تابه کوچکی گرم می کنیم . در همین حین آب اضافه را با فشار از ژلاتین جدا کرده و آنرا به کرم نارگیل گرم شده اضافه نموده و آنقدر هم می زنیم تا ذوب شود . سپس  آنها را به مخلوط پنیرماسکارپونه وآناناس و عصاره لیمو اضافه می نماییم . اکنون مخلوط تهیه شده را  روی بیسکویت های خرد شده ریخته روی آن را با دقت صاف کرده  و درون یخچال قرارمی دهیم تا سرد شده و شکل بگیرد.

با دقت آنها را از ظرف خارج کرده و روی ظرف مخصوص سرو  قرار می دهیم . چیز کیک ما آماده شده و می توانیم آنرا با آناناس های باقیمانده تزئین نماییم .

خواص مواد غذایی اصلی :

بروملین موجود در آناناس با قدرت تمام بدن را در برابر سرطان محافظت می کند . فابرین موجود در آناناس از ایجاد لخته های خونی در بدن جلوگیری می کند .

آناناس در تسکین التهاب بدن بسیار مفید است .

 

نوش جان

پاسخ دهید

Pin It on Pinterest