سوپ تخم مرغ


برای علاقمندان به سوپ , در این مطلب سوپ تخم مرغ را معرفی می کنیم .

مواد لازم برای تخیه سوپ تخم مرغ :

۳ فنجان آب مرغ
۱/۲ قاشق چای خوری نمک
۲ قاشق غذا خوری آب سرد
۱ قاشق غذا خوری آرد ذرت
۱ تخم مرغ ( هم زده )
۱ پیازچه، با تاپس، ریز خرد شده

طرز تهیه :

ابتدا در ظرفی مناسب آب مرغ رو در حرارت به جوش آورده سپس ۱/۲ قاشق چای خوری نمک رو اضافه می کنیم . آب و آرد ذرت رو با آب مرغ جوشیده هم می زنیم . مقداری از آب مرغ جوشیده رو در ظرف تخم مرغ ریخته و

هم می زنیم سپس مخلوط تخم مرغ رو به ظرف اصلی ریخته و به آرامی هم می زنیم . زمانیکه سوپ کمی غلیظ شد پیازچه های خرد شده رو اضافه می کنیم .

نوش جان و لذت ببرید !

خواص مواد غذایی اصلی :

تخم مرغ منبع خوبی از پروتئین است . یک عدد تخم مرغ به طور میانگین ۷۶ کیلوکالری انرژی دارد و ارزش بیولوژیکی پروتئین تخم مرغ بسیار بالاست .

تخم مرغ به جز ویتامین C اکثر ویتامین های مورد نیاز بدن را دارد و حاوی تمامی املاح برای سلامتی فرد است . کلسترول موجود در زرده تخم مرغ برای  سلولهای بدن بسیار ضروری هستند .

از آنجاییکه چربی های موجود در زرده تخم مرغ غیراشباع هستند و موجب افزابش کلسترول نمی شوند پس می توان روزانه یک عدد تخم مرغ استفاده کرد .

در ورزشکارانی که نیاز به عضله سازی دارند خوردن سفیده تخم مرغ بسیار مفید است . نوجوانان و کودکانی که در سن رشد هستند نیاز فراوانی به مصرف تخم مرغ دارند . برای افراد بالغ هم هفته ای ۳ تا ۴ عدد تخم مرغ مناسب است .

ارزش غذایی تخم مرغ بسیار بالاست .

کلسیم موجود در تخم مرغ برای رشد خوب استخوانها و عملکرد بهتر سیست اعصاب بدن بسیار مفید است . تخم مرغ میزان بسیار کمی کربوهیدرات دارد .

 

پاسخ دهید

Pin It on Pinterest