کوفته ایتالیایی


یک غذای بین المللی خوشمزه … کوفته ایتالیایی

مواد لازم برای تهیه کوفته ایتالیایی :

نیم کیلوگرم گوشت گاو چرخ شده

دو عدد تخم مرغ

۱/۴ فنجان شیر

۱/۲ فنجان پودر سوخاری

نمک ۱/۲ قاشق چایخوری

یک قاشق غذاخوری جعفری خرد شده

یک قاشق چای خوری پودر سیر

کمی فلفل قرمز و فلفل سیاه

۱/۲ فنجان پنیر پارمیسان رنده شده

طرز تهیه کوفته ایتالیایی :

همه مواد را با هم کاملا مخلوط می کنیم و در یک کاسه بزرگ بخوبی با دست ورز می دهیم . ورز دادن آن کمک می کند که مواد از هم باز نشوند و نتیجه بهتری بگیریم . کوفته ها را به صورت توپ های کوچک گرد می کنیم و کنار می گذاریم و یک قابلمه ی دیگر را برای دم انداختن آن می آوریم . کوفته ها را درون آن می ریزیم و از سس گوجه فرنگی ایتالیایی مخصوص که در ادامه به شما یاد می دهیم روی آن می ریزیم و حدود ۱ ساعت با حرارت کم درب دیگ را می بندیم تا کاملا پخته شود و جا بیوفتد .

 

نوش جان و لذت ببرید !

خواص مواد غذایی اصلی :

گوشت قرمز منبع غنی پروتئین است .

تخم مرغ منبع خوبی از پروتئین است . یک عدد تخم مرغ به طور میانگین ۷۶ کیلوکالری انرژی دارد و ارزش بیولوژیکی پروتئین تخم مرغ بسیار بالاست .

در ورزشکارانی که نیاز به عضله سازی دارند خوردن سفیده تخم مرغ بسیار مفید است . نوجوانان و کودکانی که در سن رشد هستند نیاز فراوانی به مصرف تخم مرغ دارند . برای افراد بالغ هم هفته ای ۳ تا ۴ عدد تخم مرغ مناسب است .

ارزش غذایی تخم مرغ بسیار بالاست . کلسیم موجود در تخم مرغ برای رشد خوب استخوانها و عملکرد بهتر سیست اعصاب بدن بسیار مفید است . تخم مرغ میزان بسیار کمی کربوهیدرات دارد .

از آنجاییکه چربی های موجود در زرده تخم مرغ غیراشباع هستند و موجب افزابش کلسترول نمی شوند پس می توان روزانه یک عدد تخم مرغ استفاده کرد .

 

پاسخ دهید

Pin It on Pinterest