کیک اسفناج و سیب زمینی بمبئی


در این مطلب کیک اسفناج و سیب زمینی بمبئی رو آموزش می دهیم .

مواد لازم برای تهیه کیک اسفناج و سیب زمینی بمبئی :

۱-یک کیلو سیب زمینی

۲-۸۵ گرم کره

۳-یک قاشق غذاخوری زیره

۴-یک قاشق غذاخوری پودر خردل

۵-یک قاشق غذاخوری زنجبیل

۶-دو عدد فلفل سبز یا قرمز خورد شده

۷-نیم کیلوگرم اسفناج تازه

۸-چهار عدد گوجه فرنگی خرد شده

۹-یک دسته کوچک گشنیز خورد شده

۱۰-۵۰ گرم کره آب شده

۱۱-۲۷۰ گرم خمیر فیلو یا یوفکا ( ۶ ورق بزرگ )

۱۲- یک عدد پیاز بزرگ

طرز تهیه :

غذاهای هندی در جهان یکی از پر طرفدارترین غذاها هستند ولی شما می توانید به مقدار دلخواه از ادویه های نام برده استفاده کنید و اگر زیاد غذاهای تند و پر ادویه نمی پسندید خیلی کم از آنها استفاده کنید .

فر را روی ۱۷۰ تا ۱۹۰ درجه فارنهایت قرار می دهیم . سیب زمینی ها را در آب جوش می پزیم و له می کنیم . سپس پیاز را نگینی کرده و سرخ می کنیم و بعد همه ی ادویه ها را مثل خردل و فلفل و زنجبیل و زیره را به آن اضافه می کنیم.

سپس اسفناج را بخار پز کرده و کاملا آب آن را می گیریم تا جایی که دیگر آب نداشته باشد .

در این مرحله همهی مواد را مثل اسفناج و پیاز سرخ شده و سیب زمینی پخته را با هم مخلوط کرده و به هم می زنیم تا کاملا مخلوط شوند .و گشنیز و گوجه های خورد شده را به مواد اضافه می کنیم و مقداری از کره را با آنها مخلوط می کنیم .

یک ظرف گرد را در نظر می گیریم و کف آنرا با کره حسابی چرب می کنیم . سپس خمیر یوفکا را به دقت در آن پهن می کنیم تا سطح ظرف کامل شود . سپس دوباره روی آن ورقه یوفکا می گذاریم طوری که از اطراف اضافه بیاید و آویزان با شد .

سپس مواد را روی آن می ریزیم و خمیر آویزان مانده را روی آن می آوریم و آگر خمیر کم آوردیم باز اضافه می کنیم .

روی کیک را با کره آب شده خوب چرب می کنیم و هر دانه ای که دوست دارید روی آن بپاشید و به مدت ۳۵ دقیقه داخل فر قرار می دهیم تا زمانی که روی آن ترد و طلایی شود . و می توانید آنرا با سالاد فصل و یا ترشی سرو کنید .

نوش جان و لذت ببرید !

خواص مواد غذایی اصلی :

اسفناج ضد سرطان است و خاصیت ضد التهابی دارد . برای فشار خون مفید می باشد . چشم را در برابر بینایی محافظت می کند . 

سیب زمینی موجب تقویت شدن قلب و مسکن درد و زخم معده است . سیب زمینی غنی از بتاکاروتن و پیش ساز ویتامین A در بدن می باشد .

سیب زمینی ادرار را زیاد می کند و برای مثانه و کلیه بسیار مفید می باشد . سیب زمینی به دلیل دارابودن ویتامین B6 برای ورزشکاران بسیار مفید است . سبب بازسازی و آمادگی بدنشان می شود .

 

پاسخ دهید

Pin It on Pinterest