اسموتی کیوی


نوشیدنی خوشمزه ای به نام اسموتی کیوی رو در این مطلب آموزش می دهیم . با ما همراه شوید .

مواد لازم برای تهیه اسموتی کیوی :

۱ فنجان آب سیب
۱/۲ فنجان آناناس خرد شده
۱ فنجان میوه کیوی، پوست کنده، خرد شده
آب لیمو ۱ قاشق غذا خوری
۱ و ۱/۲ فنجان تکه های یخ

طرز تهیه :

ابتدا ۲ لیوان در یخچال قرار دهید تا خنک شوند . سپس همه مواد رو با هم مخلوط می کنیم و در ۲ لیوان ریخته . سپس با تکه ای از کیوی می توانید لیوانها رو تزئین کنید .

خواص مواد غذایی اصلی :

کیوی سرشار از ویتامین ث است و این ویتامین در کیوی از پرتقال نیز بیشتر است و دانه های سیاهش حاوی ویتامین D می باشد و حاوی ویتامین های B1 , B2 , B3 , A نیز می باشد . این میوه جزو میوه های بسیار مفید می باشد . کیوی از غلیظ شدن خون می کاهد و جلوی بسیاری از سکته ها در بدن را می گیرد . سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند . کیوی همانند هویج سیستم بینایی انسان را تقویت می کند .

سیب خواص بسار زیادی دارد . سبب شادابی و سلامتی پوست می شود . فشار خون رو منظم می کند . جالب اینکه هنگامی که سیب رو فقط بو می کنید سبب کاهش فشار خون می شود . برای سلامتی دندانها و لثه ها بسیار مفید می باشد . از درد مفاصل و بیماری نقرس جلوگیری می کند . تقویت کننده مغز است . سبب تسکین سیستم عصبی بدن می شود . 

بروملین موجود در آناناس با قدرت تمام بدن را در برابر سرطان محافظت می کند . فابرین موجود در آناناس از ایجاد لخته های خونی در بدن جلوگیری می کند . آناناس در تسکین التهاب بدن بسیار مفید است . به دلیل تقویت سیستم ایمنی بدن پزشکان توصیه می کنند بیماران پس از عمل جراحی بیماران حتما در برنامه غذایی از آناناس استفاده نمایند . آناناس جزو میوه های ضد سرطان است .

 

 

 

پاسخ دهید

Pin It on Pinterest