تارت سیب


از انواع تارت ها در این مطلب به آموزش تارت سیب برای ۸ نفر می پردازیم .

مواد لازم برای تهیه تارت سیب :

۱۷۵ گرم آرد هموار شده

یک کمی نمک

۱۲۵ گرم  کره

۱ عدد زرده تخم مرغ

۳ قاشق غذاخوری آب خنک

برای عطر گل یاسمن

۱۲۵ گرم کره  آب شده

۱۰۰ گرم  شکر ساییده شده

۱ عدد تخم مرغ زده شده

۱ عدد زرده تخم مرغ

۱ قاشق دسرخوری عرق کالوادوز یا عرق آلبالو

۲ قاشق غذاخوری آرد هموار شده

۱۰۰ گرم  بادام زمینی

ترکیبات اضافی

۳ تا ۴ عدد سیب پوست کنده و هسته گرفته و نصف شده و نازک حلقه شده دسری

۵ قاشق غذاخوری مربا زردآلو

طرز تهیه تارت سیب :

زرده تخم مرغ و کره و آب را اضافه کنید و مخلوط کنید تا ترکیب به شکل خرده‌های بزرگ درآید. اگر خرده‌ها خیلی خشک هستند یک کم آب بیشتری اضافه کنید.

خرده‌ها را محکم بهم فشار دهید تا به شکل خمیر درآید. خمیر باید نرم اما نچسب باشد. خمیر را به شکل توپ دربیاورید و آن را در یک کیسه پلاستیکی یا فیلم تزئینی بپیچید. بگذارید حداقل ۳۰ دقیقه خنک شود یا در آن را محکم ببندید (خمیر را می‌توانید در یخچال به مدت ۳ روز نگه دارید یا فریز کنید).

برای تهیه عطر یاسمن، خامه را همراه با کره و ۱۰۰ گرم شکر در یک کاسه بزرگ می‌ریزد تا سبک و نرم شود. تخم مرغ را به تدریج اضافه می‌کنید و زرده تخم مرغ باقیمانده را می‌ریزید.

سپس عرق کالوادوز یا عرق آلبالو را به داخل آن می ریزید. ۲ قاشق غذاخوری آرد را به بادام زمینی اضافه می‌کنید سپس به این ترکیب کره اضافه می‌کنید. آن را کنار می‌گذارید

خمیر شیرینی را روی یک سطح آردی به قطر ۳۰ سانتی متر (در ۱۲) رول می‌کنید. آن را به آرامی چهارلا می‌کنید و در نقطه وسط به اندازه ۱۰ اینچ تارت یا پای را می‌ریزید. خمیر را تا نمی‌زنید و به سمت پایین و بالا آن را فشار دهید. با یک چنگال به همه قسمت‌های آن فرو کنید و تخم مرغ‌ها را روی آنها بمالید. شیرینی‌ها را به یخچال برگردانید تا سرد و سفت شوند.

فر را از قبل با دمای ۲۰۰c/Gas mark 6 گرم کنید. سینی حاوی شیرینی‌ها را داخل فر که از قبل گرم شده است بگذارید.

عطر یاسمن را با قاشق بردارید و در شیرینی سرد شده بریزید و در یک لایه آن را پخش کنید. حلقه‌های سیب را به شکل فنر مانند که در هم تداخل داشته باشند مرتب بچینید. هر حلقه باید یک لبه داشته باشد که در عطر یاس فشرده شده است تا آن با پایه شیرینی مماس باشد و بعد با حلقه قبلی تداخل داشته باشد. از لبه بیرونی شروع کنید و به سمت وسط بیایید.

تارت را روی سینی گرم پخت قرار دهید و آن را بپزید تا جایی که عطر یاسمن قهوه‌ای شود (۱۵-۲۰ دقیقه). حرارت را تا ۱۸۰c/Gas mark 4 کم کنید و به مدت ۱۵-۲۰ دقیقه دیگر بپزید.

ده دقیقه قبل از به اتمام رسیدن زمان پخت، تارت را با شکر بپاشید سپس باقیمانده زمان را به پختن ادامه دهید. برای خنک کردن شیرینی‌ها آنها را روی یک شبکه توری سیمی منتقل کنید.

یک مدت کوتاه قبل از سرو کردن، مربا زردآلو را گرم کنید و برای براق کردن شیرینی روی آن را با برس مربا بمالید. ممکن است در صورت لزوم برای تهیه آن به مقداری آب نیاز داشته باشید.

 

پاسخ دهید

Pin It on Pinterest