پیتزا مارگریتا


از انواع پیتزا های خوشمزه در این مطلب پیتزا مارگریتا رو آموزش می دهیم .

مواد لازم برای تهیه پیتزا مارگریتا :

۳۵۰ گرم آرد سفید سخت

۲۵ گرم  سمولینا

مقداری آب برای آبفشانی

یکی و نصفی قاشق چایخوری نمک

۷ گرم پودر خمیر مایه

۱ قاشق غذاخوری بزرگ روغن زیتون (زیاد تصفیه نشده) برای اینکه نم نم به خمیر اضافه کنید

۲۷۵ سی سی آب ولرم برای اینکه نم نم به خمیر اضافه کنید

۴۰۰ گرم گوجه یا آلو کنسرو شده

۲ بوته سیر درشت که ریز خرد شده باشد

۲ قاشق غذاخوری پوره گوجه فرنگی

۲ گلوله پنیر موزارلا  (حدود ۱۴۰ گرم)

۲ مشت کوچک ریحان

طرز تهیه پیتزا مارگریتا :

در یک ظرف، آرد، سمولینا، نمک و خمیرمایه را مخلوط می‌کنید. یک چاله وسط آن درست می‌کنید. روغن و آب را به آن اضافه کنید و مواد را با هم ورز دهید (برای اینکار استفاده از دست‌ها آسان‌ترین روش است). خمیر باید خیلی چسبناک باشد .

وقتی مواد خوب با هم ترکیب شدند، روی آن را بپوشانید و بگذارید ۱۵ دقیقه بماند. خمیر را به آرامی روی یک سطح روغنی سرازیر کنید دست‌های خود را روغنی کنید و بهم بمالید. خمیر را ۱۲ بار ورز دهید هر بار که ورز می‌دهید

یک چهارم از کاسه را بچرخانید و طرف دیگر را ورز دهید. انتهای خمیر را تا بزنید به شکل توپ درمی‌آید و بعد آن را در کاسه بیندازید کناره‌ها را بهم وصل کنید و روی آن را بپوشانید

و بگذارید ۱۰ دقیقه بماند. ورز دادن را تکرار کنید و دوباره بگذارید ۱۰ دقیقه بماند، سپس ورز دهید و بگذارید ۱۵ دقیقه بماند. هر بار دست‌های خود و سطح خمیر را چرب کنید.

در بین مراحل ورز دادن سس را داخل آن بریزید. گوجه‌ها را خالی کنید و به داخل کاسه بریزید.

با قیچی آنها را به قطعات کوچک برش دهید . سیر، پوره گوجه و ادویه‌ها را در یک کاسه بهم زنید و کنار بگذارید. سطح پخته شده را با روغن و آب‌فشان با یک سمولینای کوچک برس بزنید.

فر را با حرارت ۲۴۰ c/fan 220c/gas9 گرم کنید و وقتی خمیر آماده شد آن را نصف کنید و نصفی از آن را روی یک سطح آردی قرار دهید چهار پنج بار آن را ورز دهید تا تمام حباب‌های هوا از درون آن خارج شود سپس آن را لوله کنید تا جایی که آن حالت ارتجاعی پیدا کرد آرد را از روی سطح آن بتکانید و کمی روغن روی آن بمالید.

این کار لوله کردن را آسان می‌کند. به لولله کردن ادامه دهید تا جاییکه که به یک دایره ۲۸ سانتی دست یابید. به آن شکل دهید. روی سطح پخت پهن کنید(راحتتر است که روی آن را با پارچه بپوشانید و روی یک پایه لوله کنید).

موزارلا را خالی کنید سپس با کاغذ آشپزخانه آن را به خوبی خشک کنید. خمیر را با روغن زیتون برس بزنید.

سپس نیمی از سس را تقریباً تا لبه روی آنپخش کنید. نیمی از ریحان را بپاشید سپس یگ گلوله از موزرلا را پاره کنید و روی ریحان بپاشید. روی آن فلفل‌ها را بریزید و نم نم روغن را بپاشید.

بگذارید ۱۲ تا ۱۵ دقیقه بپزد تا روی آنحباب‌ بزند و خمیر برشته شود. با مابقی خمیر و روکش‌هاهمین کار را بکنید. خرده‌های پارمیزان را پخش کنید و برگ‌ها را بپاشید و روغن را نم نم روی آن بریزید.

 

نوش جان و لذت ببرید !

پاسخ دهید

Pin It on Pinterest