کیک ردولوت


کیک ردولوت رو می تونیم یکی از محبوبترین کیک ها نام برد . با آموزش این کیک در کنار شما هستیم .

مواد لازم برای تهیه کیک ردولوت :

۲ قاشق غذاخوری پودر کاکائو شیرین‌نشده

۵۵ گرم رنگ غذای قرمز رنگ

۲۲۵ گرم ماست

۱ قاشق چایخوری نمک

۱ قاشق چایخوری عصاره وانیل

۱۰۰ گرم کره

۳۰۰ گرم شکر ساییده شده

۲ عدد تخم مرغ

۳۰۰ گرم آرد هموار شده، الک شده

۱ و نصفی قاشق چایخوری جوش شیرین

۱ قاشق چایخوری سرکه سفید برای روی خامه‌ای کیک

۲۵۰ سی سی شیر

۵ قاشق غذاخوری آرد هموارشده

۲۲۵ گرم کره

۲۰۰ گرم شکر ساییده شده

۱ قاشق چایخوری عصاره وانیل

طرز تهیه کیک ردولوت :

دو قالب حلبی گرد با قطر ۲۳ سانتی متری را چرب کنید. از قبل فر را با درجه ۱۸۰ c/Gas 4 گرم کنید. با کاکائو و رنگ غذا یک خمیر بسازید و آن را کنار بگذارید.

ماست ، نمک و ۱ قاشق چایخوری وانیل را با هم ترکیب کنید. آن را کنار بگذارید. در یک کاسه بزرگ، خامه را همراه با کره و شکر هم بزنید تا پف کند. تخم مرغ‌ها را هم بزنید، سپس به داخل مخلوط کاکائو بریزید، مخلوط خامه فرم گرفته را بطور متناوب با آرد هم بزنید و آن را مخلوط کنید. جوش شیرین و سرکه را با هم مخلوط کنید سپس به آرامی این ترکیب را با ترکیب کیک مخلوط کنید.

این ترکیب را در دو قالب کیک بطور هموار بریزید. آن را به مدت ۳۰ دقیقه در فر که از قبل گرم شده است بپزید یا اینکه وسط کیک یک سیخ کباب بگذارید بطوریکه بعد از پخت سیخ تمیز از وسط کیک دربیاید. قبل از اینکه روی کیک چیزی بریزید بگذارید کیک کاملاً سرد شود. آن را داخل یخچال بگذارید تا آماده سرو شدن شود.

در یک ماهی‌تابه شکر و تخم مرغ را آماده کنید، شیر و آرد را مخلوط کنید. بگذارید با حرارت کم بپزد تا مخلوط سفت شود. این مخلوط را کنار بگذارید تا سرد شود. خامه را همراه با کره و ۲۰۰ گرم شکر و ۱ قاشق چایخوری وانیل مخلوط کنید تا سبک شود و پف کند، سپس آن را به داخل مخلوط شیر و آرد بریزید، آنها را هم بزنید تا شکر و تخم مرغ هموار شود و آن را روی کیک بریزید.

همانطور که دوست دارید کیک را تزئین کنید.

نوش جان و لذت ببرید !

 

پاسخ دهید

Pin It on Pinterest