سالاد صدفی ایتالیایی


از انواع سالادهای خارجی سالاد صدفی ایتالیایی را معرفی می کنیم . زمان آماده سازى  ٣ ساعت . زمان پخت  ١٠ دقیقه . تعداد ٣۶ عدد .

مواد لازم برای تهیه سالاد صدفی ایتالیایی :

۴۵٠ گرم  ماکارونى صدفى بزرگ

٩۵٠ گرم   کاهو خرد شده

١١٨ گرم   ریحان تازه خرد شده

٢٣۵ گرم  مرغ پخته، خرد شده درشت

٢٣۵ گرم   گوجه فرنگى خرد شده درشت

١٧٨گرم   خیار خرد شده درشت

٨۵ گرم    سالامى ایتالیایى خرد شده

٧٨ میلى لیتر سس سیرى وینگرت (روغن زیتون، سرکه)

طرز تهیه سالاد صدفی ایتالیایی :

ماکارونى هاى صدفى را مطابق دستور در آب بپزید و بعد آبکش کنید. تمامى مواد لازم دیگر را در ظرفى ریخته و سس را اضافه کنید. به آرامى هم بزنید تا کل مواد به سس آغشته شود.

ماکارونى هاى صدفى را با سالادآماده شده پر بکنید و در ظرف پذیرایى خود چیده، روى آنها را با محافظ غذا بپوشانید و ٢ ساعت در یخچال قرار دهید.

نوش جان و لذت ببرید !

 

خواص مواد غذایی اصلی :

خیار یرشار از آنتی اکسیدان بوده و خاصیت ضد سرطانی و ضد التهابی دارد . به دلیل داشتن آب فراوان برای شفافیت پوست بسیار مهم است . اگر قصد کاهشوزن دارید به دلیل پایین بودن کالری خیار بسیار مفید است .

مرغ سرشار از پروتئین است و ۱۲۰ گرم آن حدود ۷۰ درصد نیاز بدن به پروتئین رو تامین می کند . در سالمندان برای پیشگیری از کاهش تراکم استخوان پروتئین مرغ بسیار مفید هست و باید در حد تعادل استفاده شود زیرا در رژیم های غذایی پرپروتئین سبب تشدید پوکی استخوان می شود . مرغ منبع بسیار خوبی از ویتامین B3 می باشد . این ویتامین ضد سرطان بوده . مصرف مرغ از بروز آلزایمر نیز جلوگیری می کند . ۱۲۰ گرم گوشت مرغ حدود ۳۲ درصد نیاز انسان به ویتامین B6 رو تامین می کند . که در سلامت قلب و عروق بسیار مفید است . از مرغ به عنوان یک غذای خوب برای تامین انرژی سوخت و ساز بدن می توان نام برد . مرغ را می توان جایگزینی ایده آل برای گوشت قرمز دانست . مرغ ترکیب مناسبی از ویتامین های مورد نیاز بدن است و در غذاهای زیادی می توان از آن استفاده کرد .

کاهو  سبب صافی و تمیزی خون می شود . آرام بخش است . سرشار از آهن است و برای کم خونی بسیار مفید است . موجب تقویت بینایی می شود . ضدیبوست است . سبب تقویت نیروی جنسی می شود . ضد تورم است . اگر بی خوابی دارید قبل از خواب کاهو بخورید و …

 

 

پاسخ دهید

Pin It on Pinterest