کیک شکلاتی بدون آرد


کیک شکلاتی بدون آرد میتواند بهترین گزینه براى کسانى که علاقه زیادى به کیک شکلاتى دارند ولى به دلایلى قادر به خوردن گلوتن نمیباشند. از خصوصیات این کیک، ظاهر زیبا، فشردگى ، طعم فوق العاده و پخت سریع آن میباشد.
مواد لازم برای تهیه کیک شکلاتی بدون آرد :
۶ قاشق غذاخورى کره
٢۴٠ گرم چیپس شکلات نیمه تلخ، ریز خرد شده
۶ عدد تخم مرغ، سفیده و زرده جدا شده
١/٢ فنجان شکر
خاک قند یا خامه فرم گرفته شیرین براى تزیین و سرو کیک
طرز تهیه کیک شکلاتی بدون آردکیک شکلاتی بدون آرد :
دماى فر را به دماى ١٣۵ درجه سانتیگراد برسانید، طورى فر را در وسط قرار داده .
یک قالب گرد ساده با قطر ٢٣ سانت را با کره چرب کرده.
کره و شکلات را در ظرفى در مکروفر به مدت ٣٠ ثانیه حرارت داده و هم میزنیم و دوباره ٣٠ ثانیه دیگر حرارت میدهیم و هم میزنیم، این کار را تا زمانى که شکلات و کره کاملا حل شدند ادامه میدهیم، مخلوط  آماده شده را کنار میگذاریم تا  خنک شود، بعد زرده تخم مرغها را به ان اضافه کرده و هم میزنیم.
در ظرفى بزرگتر سفیده تخم مرغها را زده تا حدى که کاملا سفت  شود. بتدریج شکر را به آن اضافه میکنیم و هم میزنیم. ١/۴ از مخلوط سفیده تخم مرغ را به ترکیب شکلات اضافه کرده، هم میزنیم و در آخر بقیه سفیده ها را اضافه می کنیم، و به آرامى هم میزنیم . مایه کیک را در قالب آماده شده میریزیم و روى آن را با کاردک صاف میکنیم.
به مدت ۴٠ تا ۴۵ دقیقه کیک را بر روى طورى درون فر میگذاریم تا کاملا پخته شود.
کیک آماده شده را با خاک قند تزیین و با خامه شیرین زده شده میل بفرمایید.

نوش جان و لذت ببرید !

خواص مواد غذایی اصلی :

تخم مرغ منبع خوبی از پروتئین است . یک عدد تخم مرغ به طور میانگین ۷۶ کیلوکالری انرژی دارد و ارزش بیولوژیکی پروتئین تخم مرغ بسیار بالاست .

تخم مرغ به جز ویتامین C اکثر ویتامین های مورد نیاز بدن را دارد و حاوی تمامی املاح برای سلامتی فرد است . کلسترول موجود در زرده تخم مرغ برای  سلولهای بدن بسیار ضروری هستند .

 

پاسخ دهید

Pin It on Pinterest