تارت موس شکلات با فندق


تارت شکلاتی خوشمزه … تارت موس شکلات با فندق …

مواد لازم برای تهیه خمیر تارت موس شکلات با فندق :

۴۵٠ گرم نون بستنى قیفى ( از نوع وافلى) ، درشت خرد شده

١/٢ قاشق چایخورى نمک

٢ قاشق غذاخورى شکر

۶ قاشق غذاخورى کره آب شده و خنک شده در دماى اتاق

مواد لازم برای تهیه داخل و روی تارت موس شکلات با فندق :

١/٣ فنجان فندق خام

۱/۴ فنجان شکر

۱/۴ قاشق چایخورى نمک

یک و ۳/۴ فنجان خامه

١۵٠ گرم شکلات نیمه تلخ درشت خرد شده

٢ قاشق غذاخورى شکر آسیاب شده یا خاک قند

طرز تهیه خمیر تارت موس شکلات با فندق :

دماى فر را به ١٢٠ درجه سانتیگراد برسانید.

در مخلوط کن، نون بستنى، نمک و شکر را ریخته و با سرعت بالا آنها را مخلوط میکنیم. سرعت مخلوط کن را روى درجه متوسط داده و کم کم کره را اضافه میکنیم و تاجایى نرم و خمیرى شود ، مخلوط میکنیم.

در یک قالب تارت به قطر ٢٣ سانت، خمیر درست شده را میریزیم و آن را با دست یکدست و صاف پخش میکنیم. خمیر تارت را  حدودا ٢۵ دقیقه داخل  فر گذاشته تا کاملا طلایى-قهوه اى شود. بعد از پخته شدن آن را با قالب روى طورى قرار داده تا خنک شود.

طرز تهیه مواد روی تارت :

در یک قابلمه کوچک فندق و نمک ، شکر و ١/۴ فنجان آب را میریزیم و به مدت ١ دقیقه آن را روى گاز حرارت میدهیم . مواد را بعد روى کاغذ روغنى  در سینى فر پخش میکنیم، و به مدت ١۵ دقیقه در فر قرار داده تا فندق ها تست و براق شوند. از فر بیرون

آورده و کنار میگذاریم تا خنک شود .

طرز تهیه مواد داخل تارت :

در یک قابلمه کوچک ٣/۴ فنجان از خامه را حرارت میدهیم تا بجوش آید. از روى حرارت برداشته و شکلات را اضافه میکنیم و ۵ دقیقه کنار میگذاریم تا خنک شود. خامه و شکلات را هم میزنیم و مجددا کنار گذاشته تا کاملا خنک شود. در یک کاسه بزرگ ١ فنجان خامه را با ٢ قاشق غذاخورى شکر آسیاب شده با همزن میزنیم تا جایى که خامه پف کند.

مخلوط شکلات را به آرامى به خامه اضافه میکنیم و هم میزنیم. مواد آماده شده را داخل نان تارت، که خنک شده میریزیم و ٢ ساعت در یخچال میگذاریم تا کاملا خنک شود.  تارت را با فندق هاى طلایى شده تزیین کرده و سرو میکنیم.

نوش جان و لذت ببرید !

 

پاسخ دهید

Pin It on Pinterest