خورش مرغ مدرسى با لوبیا سبز


خورش مرغ مدرسى با لوبیا سبز , خورش سریع، متفاوت با طعم هندى، که با نان یا برنج سرو میشود …

مواد لازم برای تهیه خورش مرغ مدرسى با لوبیا سبز :

١ قاشق غذاخورى روغن

١ پیاز بزرگ، خلال نازک شده

٧٠٠ گرم فیله مرغ، خلال شده

۱/۴ فنجان ادویه کارى مدرس

٢٠٠ گرم لوبیا سبز، خرد شده بزرگ

١ عدد قرص عصاره مرغ ،حل شده در ١/٢ فنجان آب

١ قاشق غذاخورى رب گوجه فرنگى

طرز تهیه خورش مرغ مدرسى با لوبیا سبز :

روغن را در ماهیتابه حرارت میدهیم، پیاز را تفت داده و مرغها را اضافه میکنیم، تا طلایى شوند. ادویه کارى را در ماهیتابه جداگانه ریخته و روى حرارت میگذاریم، سریع هم میزنیم تا بوى عطر آن به مشام برسد. مخلوط مرغ را به ادویه حرارت دیده اضافه میکنیم. در آخر، محلول عصاره مرغ، لوبیا سبز،و رب گوجه را اضافه کرده، و هم میزنیم. خورش را روى حرارت به مدتى که مرغها پخته شود میگذاریم.

خورش آماده شده را با برنج باسماتی یا نان میل بفرمایید .

نوش جان و لذت ببرید !

 

خواص مواد غذایی اصلی :

مرغ سرشار از پروتئین است و ۱۲۰ گرم آن حدود ۷۰ درصد نیاز بدن به پروتئین رو تامین می کند . در سالمندان برای پیشگیری از کاهش تراکم استخوان پروتئین مرغ بسیار مفید هست و باید در حد تعادل استفاده شود زیرا در رژیم های غذایی پرپروتئین سبب تشدید پوکی استخوان می شود . مرغ منبع بسیار خوبی از ویتامین B3 می باشد . این ویتامین ضد سرطان بوده . مصرف مرغ از بروز آلزایمر نیز جلوگیری می کند . ۱۲۰ گرم گوشت مرغ حدود ۳۲ درصد نیاز انسان به ویتامین B6 رو تامین می کند . که در سلامت قلب و عروق بسیار مفید است . از مرغ به عنوان یک غذای خوب برای تامین انرژی سوخت و ساز بدن می توان نام برد . مرغ را می توان جایگزینی ایده آل برای گوشت قرمز دانست . مرغ ترکیب مناسبی از ویتامین های مورد نیاز بدن است و در غذاهای زیادی می توان از آن استفاده کرد .

لوبیا سبز سرشار از آهن می باشد که نقش بسیار مهمی در جبران کم خونی دارد . سبب تقویت سیستم ایمنی بدن می شود . پتاسیم و فولات و منیزیم موجود در لوبیا سبز در سلامت سیستم قلبی – عروقی بسیار تاثیر گذار هستند . منیزیم و پتاسیم در کنار هم موجب کاهش فشار خون می شوند و …

 

 

پاسخ دهید

Pin It on Pinterest