تخم مرغ پر شده


تخم مرغ پر شده خوشمزه! بدون زرده . زیبا براى سرو بر روى میز مهمانى …

مواد لازم براى تهیه تخم مرغ پر شده :

۴ عدد تخم مرغ

٢ قاشق غذاخورى پیاز خرد شده

٢ قاشق غذاخورى پنیر خامه اى

٢ قاشق غذاخورى ژامبون گوشت ریز خرد شده

۱/۴ فنجان آرد سوخارى درشت

طرز تهیه تخم مرغ پر شده :

دماى فر را به ٢٠٠ درجه سانتیگراد برسانید. تخم مرغها را در قابلمه کوچک میگذاریم و با آب سرد پر کرده و روى حرارت میگذاریم. وقتى آب به جوش آمد، سریع آن را از روى حرارت برداشته ، و ١٢ دقیقه آن را در آب داغ داخل قابلمه کنار میگذاریم.

تخم مرغها را پوست میکنیم، از درازا دو قسمت میکنیم، و زرده آنها را در مى آوریم. در یک کاسه کوچک، پنیر خامه اى،

پیاز و ژامبون را مخلوط کرده و با قاشق تخم مرغ ها را با مواد پر میکنیم. روى سینى فر چیده، روى آنها را با روغن اسپرى میکنیم و آرد سوخارى را روى تخم مرغها میپاشیم و به مدت ۴ تا ۵ دقیقه در فر قرار میدهیم تا طلایى شوند.

نوش جان و لذت ببرید !

 

خواص مواد غذایی اصلی :

تخم مرغ منبع خوبی از پروتئین است . یک عدد تخم مرغ به طور میانگین ۷۶ کیلوکالری انرژی دارد و ارزش بیولوژیکی پروتئین تخم مرغ بسیار بالاست .

تخم مرغ به جز ویتامین C اکثر ویتامین های مورد نیاز بدن را دارد و حاوی تمامی املاح برای سلامتی فرد است . کلسترول موجود در زرده تخم مرغ برای  سلولهای بدن بسیار ضروری هستند .

از آنجاییکه چربی های موجود در زرده تخم مرغ غیراشباع هستند و موجب افزابش کلسترول نمی شوند پس می توان روزانه یک عدد تخم مرغ استفاده کرد .

در ورزشکارانی که نیاز به عضله سازی دارند خوردن سفیده تخم مرغ بسیار مفید است . نوجوانان و کودکانی که در سن رشد هستند نیاز فراوانی به مصرف تخم مرغ دارند . برای افراد بالغ هم هفته ای ۳ تا ۴ عدد تخم مرغ مناسب است .

ارزش غذایی تخم مرغ بسیار بالاست .

کلسیم موجود در تخم مرغ برای رشد خوب استخوانها و عملکرد بهتر سیست اعصاب بدن بسیار مفید است . تخم مرغ میزان بسیار کمی کربوهیدرات دارد .

 

 

پاسخ دهید

Pin It on Pinterest