فریتاتا سیب زمینى و بیکن


فریتاتا سیب زمینى و بیکن یک غذاى ایتالیایى ، مشابه املت بر پایه تخم مرغ میباشد. در فریتاتا شما هر نوع سبزیجات دلخواه، را میتوانید استفاده کنید. معنى فریتاتا به فارسى، (سرخ شده) میباشد.

مواد لازم براى تهیه فریتاتا سیب زمینى و بیکن :

٢ قاشق غذاخورى روغن زیتون

١ پیاز بزرگ، ریز خلال شده

٣۵٠ گرم بیکن گوشت ، درشت خرد شده

٢ قاشق چایخورى سیر رنده شده

١ کیلو سیب زمینى، پوست شده و درشت خرد شده

۶ عدد تخم مرغ

٢ قاشق غذاخورى آب

طرز تهیه فریتاتا سیب زمینى و بیکن :

نصف روغن را در ماهیتابه با قطر ٢١ سانتیمتر حرارت میدهیم، پیاز را سرخ میکنیم، بیکن و سیر را اضافه کرده و تفت میدهیم، سیب زمینى ها را اضافه میکنیم و به مدت ١۵ دقیقه میپزیم تا نرم شوند. مخلوط سیب زمینى آماده شده را در کاسه بزرگ ریخته، ماهیتابه را تمیز میکنیم، و باقى روغن را در ماهیتابه کاملا پخش کرده و مخلوط سیب زمبنى را دوباره در ماهیتابه بر میگردانیم. تخم مرغ ها را با آب در یک کاسه متوسط میزنیم، و روى مخلوط سیب زمینى در ماهیتابه میریزیم، روى آن را با فویل میپوشانیم و روى حرارت کم به مدت ١٠ دقیقه قرار میدهیم. براى طلایى شدن روى فریتاتا میتوانیم براى مدتى آن را در فر  با حرارت بالا، قرار داد. فریتاتا آماده شده را با سالاد سرو میکنیم.

نوش جان و لذت ببرید !

 

خواص مواد غذایی اصلی :

سیب زمینی موجب تقویت شدن قلب و مسکن درد و زخم معده است . سیب زمینی غنی از بتاکاروتن و پیش ساز ویتامین A در بدن می باشد . سیب زمینی ادرار را زیاد می کند و برای مثانه و کلیه بسیار مفید می باشد . سیب زمینی به دلیل دارابودن ویتامین B6 برای ورزشکاران بسیار مفید است . سبب بازسازی و آمادگی بدنشان می شود .

زیتون مانع سرطان و بیماریهای قلبی می شود . سبب تسکین درد می شود . به کاهش وزن کمک می کند . برای سلامتی چشم مفید است . سرشار از آهن است و …

 

 

پاسخ دهید

Pin It on Pinterest