مرغ گریل با خردل و رزمارى


مرغ گریل با خردل و رزمارى غذایى سبک، ساده و راحت ، مناسب براى کسانى که فیله مرغ را در رژیم غذایى خود دارند، ولى این بار با طعمى متفاوت …

مواد لازم برای تهیه مرغ گریل با خردل و رزمارى :

۴ عدد فیله مرغ

١ قاشق غذاخورى تخم خردل

١ قاشق غذاخورى آب لیمو

١ قاشق غذاخورى روغن زیتون

١ قاشق غذاخورى رزمارى تازه، خرد شده

١ قاشق چایخورى سیر رنده شده

۶٠٠ گرم سیب زمینى بسیار ریز، ۴ تکه شده

٢۵٠ گرم، برگ اسفناج

٢٠ گرم کره

١ لیمو ترش متوسط برش خرده

طرز تهیه مرغ گریل با خردل و رزمارى :

مرغ، تخم خردل، آب لیمو، روغن، رزمارى و سیر را در کاسه اى متوسط، با هم مخلوط میکنیم، مرغ را در ماهیتابه چودنى مخصوص گریل که کمى چرب شده، گریل میکنیم. همچنین میتوان از باربیکیو، و فر هم براى گریل کردن مرغها استفاده شود.  وقتى دو طرف مرغها برشته شد، آنها را از روى حرارت بر میداریم. سیب زمینى ها را میپزیم تا نرم شود، در آبکش ریخته. اسفناجها را خیلى کم تفت میدهیم و با سیب زمینى و کره در یک کاسه مخلوط میکنیم.  مرغها را با مخلوط سیب زمینى سرو کرده و با یک شاخه رزمارى و لیمو ترش برش خرده تزیین میکنیم.

نوش جان و لذت ببرید !

 

خواص مواد غذایی اصلی :

مرغ سرشار از پروتئین است و ۱۲۰ گرم آن حدود ۷۰ درصد نیاز بدن به پروتئین رو تامین می کند . در سالمندان برای پیشگیری از کاهش تراکم استخوان پروتئین مرغ بسیار مفید هست و باید در حد تعادل استفاده شود زیرا در رژیم های غذایی پرپروتئین سبب تشدید پوکی استخوان می شود . مرغ منبع بسیار خوبی از ویتامین B3 می باشد . این ویتامین ضد سرطان بوده . مصرف مرغ از بروز آلزایمر نیز جلوگیری می کند .

اسفناج ضد سرطان است و خاصیت ضد التهابی دارد . برای فشار خون مفید می باشد . چشم را در برابر بینایی محافظت می کند . برای پایین آوردت تب بسیار مفید است . سبب لاغری و کاهش وزن می شود . ذخایر آهن بدن را تامین می کند . سبب کاهش کلسترول خون می شود . برای تقویت اعصاب مفید است . شیر مادران شیرده را زیاد می کند . براب زنان در دوران عادت برای افزایش آهن بدن بسیار مفید است .

 

 

 

پاسخ دهید

Pin It on Pinterest