تارت توت فرنگى با خمیر هزار لایه


تارت توت فرنگى با خمیر هزار لایه یکى از زیباتریى و سبک ترین شیرینى هایى که میشود امتحان کرد …

مواد لازم برای تهیه تارت توت فرنگى با خمیر هزار لایه :

١ عدد خمیرآماد  هزار لایه مستطیل ( موجود در اکثر سوپر مارکتها)

١ عدد تخم مرغ

٢ قاشق چایخورى آب

۴۵٠ گرم توت فرنگى، از درازا یه ۴ قسمت بریده شده

۱/۴ فنجان مربا توت فرنگى

۳/۴ فنجان شکر

١٢٠ گرم پنیر ماسکاراپن

١٢٠ گرم، خامه زده شده

طرز تهیه تارت توت فرنگى با خمیر هزار لایه :

دماى فر را به ٢٠٠ درجه سانتیگراد برسانید. روى کاغذ روغنى در سینى فر، خمیر هزار لایه رُل شده را باز میکنیم. در یک کاسه، تخم مرغ را با آب میزنیم.

روى خمیر را با چنگال چند سوراخ میکنیم و لبه هاى خمیر را به اندازه ٢ سانت برمیگردانیم و با برس آغشته به تخم مرغ میکنیم.  و به مدت ٢٠ دقیقه آن را در فر میپزیم.

کنار گذاشته تا خنک شود. در یک کاسه بزرگ، خامه، ۱/۲ فنجان از شکر و پنیر را مخلوط میکنیم.  در یک کاسه جداگانه باقى شکر و توت فرنگى و مرباى توت فرنگى را هم مخلوط میکنیم.

وقتى خمیر خنک شد، مخلوط خامه را روى آن پخش می کنیم و بعد توت فرنگى ها را میچینیم. تا زمان سرو آن را در یخچال میگذاریم.

نوش جان و لذت ببرید !

 

خواص مواد غذایی اصلی :

توت فرنگی ملکه میوه هاست . آنتی اکسیدان های موجود در توت فرنگی ضد سرطان هستند و موجب کاهش یبوست می شود . اسید فولیک در توت فرنگی خاصیت ضد افسردگی در افراد دارد .

پتاسیم موجود در توت فرنگی سبب کاهش فشار خون می شود . توت فرنگی برای افراد دیابتی بسیار مفید می باشد . اسید فولیک توت فرنگی برای خانم های باردار بسیار مفید می باشد.

تخم مرغ منبع خوبی از پروتئین است . یک عدد تخم مرغ به طور میانگین ۷۶ کیلوکالری انرژی دارد و ارزش بیولوژیکی پروتئین تخم مرغ بسیار بالاست .

تخم مرغ به جز ویتامین C اکثر ویتامین های مورد نیاز بدن را دارد و حاوی تمامی املاح برای سلامتی فرد است . کلسترول موجود در زرده تخم مرغ برای  سلولهای بدن بسیار ضروری هستند .

 

 

پاسخ دهید

Pin It on Pinterest