ساندویچ تن ماهى و تخم مرغ


ساندویچ تن ماهى و تخم مرغ خوشمزه، سرشار از پروتیین ، مناسب براى ناهار . با آماده کردن آن زودتر از سرو، طعم بهتر و جا افتاده ترى خواهیم داشت …

مواد لازم برای تهیه ساندویچ تن ماهى و تخم مرغ :

٣ قاشق غذاخورى روغن زیتون

١ قاشق غذاخورى خردل

نمک و فلفل به مفدار لازم

٣۶٠ گرم تن ماهى

١ عدد خیار، حلقه اى برش خورده

۱/۲ پیاز قرمز، ریز خرد شده

نان باگت پهن به طول ٢٠ سانت

١ فنجان ریحان تازه

٢ عدد تخم مرغ پخته و حلقه اى برش خورده

طرز تهیه ساندویچ تن ماهى و تخم مرغ :

در یک کاسه متوسط، روغن، خردل، نمک و فلفل را مخلوط میکنیم. ٢ قاشق از سس را در کاسه جداگانه ریخته و تن ماهى را اضافه میکنیم و هم می زنیم. در کاسه اولیه، خیار و پیاز را با باقى سس مخلوط میکنیم. نان باگت را از درازا ، وسط آن را برش میدهیم، خمیر اضافه آن را خارج کرده، برگهاى ریحان را چیده و روى آنها ورقه هاى تخم مرغ را میچینیم.در صورت تمایل  نمک و فلفل اضافه میکنیم. روى تخم مرغها، مخلوط تن ماهى و بعد مخلوط پیاز و خیار را اضافه کرده ، ساندویچ را محکم با محافظ غذا پیچیده و  ١ ساعت در یخچال قرار میدهیم . آن را سه قسمت کرده و سرو میکنیم.

نوش جان و لذت ببرید !

 

خواص مواد غذایی اصلی :

ارزش غذایی تخم مرغ بسیار بالاست . کلسیم موجود در تخم مرغ برای رشد خوب استخوانها و عملکرد بهتر سیست اعصاب بدن بسیار مفید است . تخم مرغ میزان بسیار کمی کربوهیدرات دارد . تخم مرغ به جز ویتامین C اکثر ویتامین های مورد نیاز بدن را دارد و حاوی تمامی املاح برای سلامتی فرد است . کلسترول موجود در زرده تخم مرغ برای  سلولهای بدن بسیار ضروری هستند .

از آنجاییکه چربی های موجود در زرده تخم مرغ غیراشباع هستند و موجب افزابش کلسترول نمی شوند پس می توان روزانه یک عدد تخم مرغ استفاده کرد .

 

 

پاسخ دهید

Pin It on Pinterest