بار لیمویی


بار لیمویی دسرى با طعم لیمو ، کمى ترش و خوشمزه ، که حتى با فکر کردن به آن، وادار به درست کردن این دسر میشویم …

مواد لازم برای تهیه دسر بار لیمویی :

٢ عدد لیمو ترش زرد بزرگ ، شسته شده

٢ فنجان بعلاوه ٣/۴ فنجان شکر

دو و ۱/۴ فنجان کره

۱/۲ قاشق چایخورى نمک

٣ فنجان آرد

۴ عدد تخم مرغ ، کمى زده شده

مقدارى خاک قند براى تزیین

طرز تهیه دسر بار لیمویی :

لیموها را به حلقه هاى بسیار باریک برش میدهیم. هسته ها ى لیمو را جداکرده. برش هاى لیمو را با٢ فنجان شکر مخلوط کرده، در ظرف در دار ریخته و در یخچال به مدت ٨ تا ٩ ساعت میگذاریم.

کره، نمک، و باقى شکر و آرد در یک کاسه ریخته و با همزن برقى میزنیم، تا مواد بهم بچسبند. دماى فر را به ٢٠٠ درجه سانتیگراد میرسانیم. در یک ظرف مخصوص فر با سایز ۴٣*٣٠ کاغذ روغنى کمى چرب شده مى اندازیم.

خمیر را کف قالب یکدست پهن کرده. به اندازه  ١ سانت لبه براى خمیر خود در نظر میگیریم که در نگه داشتن مخلوط لیمو کمک میکند. به مدت ٢٠ دقیقه آن را در فر میگذاریم تا طلایى و برشته شود.  بعد آن را روى طورى ، خارج از فر به مدت ١۵ دقیقه قرار داده تا خنک شود.

مخلوط لیمو وشکر را در مخلوط کن با تخم مرغها میزنیم تا پوست هاى لیمو به ذرات خیلى ریز تبدیل شود. مخلوط آماده شده را روى نان پخته شده در قالب ریخته و به مدت ١۵ تا ٢٠ دقیقه آن را در فر قرار میدهیم.

بعد از پخته شدن آن را کنار میگذاریم تا خنک شود. کناره هاى دسر را بریده تا صاف و مرتب شود. آن را به مربعهایى با سایز دلخواه برش داده و با خاک قند تزیین کرده و در ظرف پذیرایى سرو میکنیم.

نوش جان و لذت ببرید !

 

خواص مواد غذایی اصلی :

لیمو ترش ضد چربی در بدن است . موجب شادابی پوست می شود . به هضم غذا کمک می کند . برای بهبود سرماخوردگی بسیار مفید است . موجب افزایش سلامتی می شود . در درمان چاقی بسیار موثر است . ضد سرطان است . خستگی را از بین می برد . موجب افزایش بزاق دهان میشود . سبب برطرف شدن دردهای میگرنی می شود . حافظه را تقویت می کند . موجب سلامتی دندانها می شود و …

 

 

پاسخ دهید

Pin It on Pinterest