خوراک مرغ و سیب زمینی


خوراک مرغ و سیب زمینی , غذایى ساده و آسان، مورد پسند کوچک و بزرگ …

مواد لازم براى تهیه خوراک مرغ و سیب زمینی :

۴ عدد سیب زمینى متوسط، شسته و خرد شده

۴۵٠ گرم سینه مرغ بدون استخوان، خرد شده

۴ ورقه بیکن گوشت ، خرد شده

یک و ۱/۲ فنجان پنیر چدار رنده شده

۴ عدد پیاز خرد شده

نمک و فلفل به میزان لازم

۱/۲ فنجان خامه

٢ قاشق غذاخورى کره

 

طرز تهیه خوراک مرغ و سیب زمینی :

دماى فر را به ١٨٠ درجه سانتیگراد میرسانیم. یک ظرف ٢۵x٢۵ مخصوص فر را چرب کرده. نصف سیب زمینى هاى خرد شده را در ظرف ریخته، سینه مرغ را روى سیب زمینى ها میریزیم.

نمک و فلفل را اضافه کرده، نصف بیکن را روى مواد ریخته، سپس ۱/۲ فنجان پنیر و پیاز را اضافه میکنیم. باقى مواد بجز پنیر را به همین ترتیب اضافه میکنیم، در آخر خامه و کره را میریزیم، روى ظرف را فویل کشیده و در فر به مدت ١ ساعت میپزیم. فویل را برداشته و نیم ساعت دیگر آن را پخته.

در دقایق آخر مابقى پنیر را اضافه میکنیم و تا طلایى شدن روى خوراک، آن را در فر حرارت میدهیم.

خواص مواد غذایی اصلی :

سیب زمینی موجب تقویت شدن قلب و مسکن درد و زخم معده است . سیب زمینی غنی از بتاکاروتن و پیش ساز ویتامین A در بدن می باشد . سیب زمینی ادرار را زیاد می کند و برای مثانه و کلیه بسیار مفید می باشد . سیب زمینی به دلیل دارابودن ویتامین B6 برای ورزشکاران بسیار مفید است . سبب بازسازی و آمادگی بدنشان می شود .

مرغ سرشار از پروتئین است و ۱۲۰ گرم آن حدود ۷۰ درصد نیاز بدن به پروتئین رو تامین می کند . در سالمندان برای پیشگیری از کاهش تراکم استخوان پروتئین مرغ بسیار مفید هست و باید در حد تعادل استفاده شود زیرا در رژیم های غذایی پرپروتئین سبب تشدید پوکی استخوان می شود . مرغ منبع بسیار خوبی از ویتامین B3 می باشد . این ویتامین ضد سرطان بوده . مصرف مرغ از بروز آلزایمر نیز جلوگیری می کند .

 

 

 

 

پاسخ دهید

Pin It on Pinterest