فواید غیر منتظره زعفران


فواید غیر منتظره زعفران …

آخرین باری که زعفران را به بشقاب خود اضافه کردید کی بوده است؟ به نظر می رسد این ادویه به ندرت استفاده می شود در حالی که فواید بسیاری برای سلامتی دارد. هیچ جای تعجب نیست که زعفران یکی از گران ترین ادویه های در جهان می باشد. با وجود سختی تولید، زعفران به عنوان یک ادویه، دارو و رنگ برای هزاران سال بسیار با ارزش می با شد. در واقع تصاویر پنجاه هزار ساله ما قبل تاریخ در ایران از رنگ دانه های حاوی زعفران خبر می دهند. نشان می دهد که زعفران همچنین دارای مواد مغذی حاوی منگنز، ویتامین C، منیزیم، پتاسیم، ویتامین B6 و آهن می باشد. این ادویه منحصر به فرد با خواص درمانی مختلفی مرتبط است.

یک مطالعه در فرانسه نشان داد عصاره زعفران می تواند به کنترل در خوردن تنقلات کمک کند و کاهش وزن را در یک گروه از افرادی که چاقی متوسطی داشتند بهتر کند. شرکت کنندگانی که عصاره زعفران را به عنوان تنقلات در ۸ هفته خوردند کاهش وزن بیشتری نسبت به سایر افراد داشتند. محققان دریافتند عصاره زعفران احساس بهتری از سیری در زمانی که غذا خورده شده است بوجود می آورد.

زعفران نشان داد کمک می کند به بیماری آلزایمر در دو مطالعه انجام شده در ایران. در هر دو مطالعه به بیماران دارای بیماری خفیف آلزایمر دو بار در روز ۱۵ میلی گرم کپسول دارای زعفران داده شد.

زعفران خاصیت های زیادی دارد : ضد درد و ضد عفونی کننده و ضد افسردگی و ضد سم و ضد نفخ و کاهش دهنده کلسترول و تسکین اعصاب و تقویت کننده قلب و …

 

در ادامه با آموزش طرز تهیه لسی شیرین زعفرانی با فودفا همراه شوید …

 

 

پاسخ دهید

Pin It on Pinterest