سیب زمینی پخته با سیر


سیب زمینی پخته با سیر … این بار سیب زمینی پخته رو با ظاهر و مزه ای متفاوت میل کنید

مواد لازم برای تهیه سیب زمینی پخته با سیر :

۴ تا ۶ عدد سیب‌زمینی متوسط

نمک

فلفل سیاه تازه

۱/۲ پیمانه روغن زیتون یا روغن طبیعی

۴ قاشق غذاخوری کره نمک‌نزده

۱/۲ پیمانه حبه‌های سیر، پوست گرفته

چند شاخه آویشن

 

طرز تهیه سیب زمینی پخته با سیر :

فر را از قبل با حرارت ۲۲۰ درجه سانتیگراد  گرم کنید و در طبقه متوسط فر ظرف خود را بگذارید. روغن و کره نمک‌ نزده را در یک تابه بریزید و با شعله متوسط حرارت دهید . شعله را کم کنید شاخه‌های آویشن و سیر را اضافه کنید و آنها را بپزید تا نرم شوند و به رنگ قهوه‌ای طلایی روشن درآیند، ۲۰-۲۵ دقیقه کافی است.

باید به آرامی حباب بزند اما روغن نیندازد یا دود نزند. آویشن‌ها را بعد از ۱۵ دقیقه بیرون بکشید. مطمئن باشید درجه حرارت زیر است و آنقدر زیاد نیست که بسوزد. گاهی سیر را هم بزنید تا یکدست قهوه‌ای شوند. آنها را کنار بگذارید تا خنک شوند.

سیب‌زمینی‌ها را تمیز کنید و با دستمال کاغذی خشک کنید. شکاف هایی در سیب‌زمینی‌ها ایجاد کنید. این کا را فقط با سیب‌زمینی‌ های رو نکنید، سیب‌زمینی‌های زیر هم شکاف دهید بطوریکه سیب‌زمینی های زیر و رو یکسان باشند (گذاشتن قاشق چوبی در کنار سیب زمینی این کار را آسانتر می‌کند) وقتی چاقو به قاشق می خورد برش مستقیم بدید و نگه دارید). سیب‌زمینی‌ها را در ظرف پخت بچینید.

روی همه سیب‌زمینی‌ها همینطور کف آنها روغن سیر بمالید. نمک و فلفل روی آنها بپاشید. آنها را به مدت ۳۰ دقیقه بپزید. تابه را از داخل فر بردارید و دوباره روی آنها روغن سیر بمالید. مطمئن شوید فضای بین قطعات سیب‌زمینی با روغن سیر پوشانده شده است.

۲۰-۳۰ دقیقه دیگر آنها را بپزید تا لبه‌های سب‌زمینی‌ها برشته شوند. یک بار دیگر تابه را از داخل فر بردارید و بین شکاف‌ های هر سیب‌زمینی ۴ تا ۵ حبه سیر سرخ شده بگذارید. آنها را به داخل فر برگردانید و ۱۰-۲۰ دقیقه دیگر بپزید تا لبه‌های آنها برشته و قهوه‌ای شوند و وسط آنها را بتوان به راحتی با یک چاقو شکاف داد .

آنها را فوراً تا وقتی گرم و برشته هستند میل نمایید .

نوش جان و لذت ببرید !

خواص مواد غذایی اصلی :

سیب زمینی موجب تقویت شدن قلب و مسکن درد و زخم معده است . سیب زمینی غنی از بتاکاروتن و پیش ساز ویتامین A در بدن می باشد . سیب زمینی ادرار را زیاد می کند و برای مثانه و کلیه بسیار مفید می باشد . سیب زمینی به دلیل دارابودن ویتامین B6 برای ورزشکاران بسیار مفید است . سبب بازسازی و آمادگی بدنشان می شود و …

سیر سبب کاهش فشار خون می شود . قلب را تقویت می کند . معده را ضد عفونی می کند . سبب تقویت شهوت جنسی می شود . باعث از بین رفتن سنگ کلیه می شود . در کاهش تنگی نفس موثر است و …

 

 

پاسخ دهید

Pin It on Pinterest