اسفناج سبز خون ساز


اسفناج سبز خون ساز …

اسفناج سرشار از مواد غذایی پرتوان است . در بین کربوهیدرات ها اسفناج بیشترین ضد اکسیدان ها را در یک گرم از وزن خود دارد .

سرشار از بتاکاروتین می باشد , بطوری که در یک لیوان از آن ۷۰ درصد نیاز روزانه برابر با ۳۶۹۰ واحد موجود است . افزون بر آن دو نوع کاروتین دیگر نیز دارد که برای محافظت قلب از بیماری ها به بتاکاروتین کمک می کنند .

بررسی ها نشان داده اند که کاروتین ها از اکسیده شدن کلسترول بد در خون که برای شریان سرخ رگ ها زیان بار می باشد پیشگیری می کنند .

اسفناج یک انبار خوب برای ویتامین B 6 – اسید فولیک , آهن و پتاسیم می باشد . به مقدار متوسط ویتامین C , کلسیم , منگنز و ویتامین B 2 است .

 

خواص غذایی اسفناج :

اسفناج ضد سرطان است و خاصیت ضد التهابی دارد . برای فشار خون مفید می باشد . چشم را در برابر بینایی محافظت می کند . برای پایین آوردن تب بسیار مفید است . سبب لاغری و کاهش وزن می شود . ذخایر آهن بدن را تامین می کند . سبب کاهش کلسترول خون می شود . برای تقویت اعصاب مفید است . شیر مادران شیرده را زیاد می کند . براب زنان در دوران عادت برای افزایش آهن بدن بسیار مفید است . تخلیه مدفوع از بدن را سهل و آسان می کند . آب اسفناج در بهبودی درد مفاصل بسیار مفید است . آب اسفناج سبب قطع شدن خونریزی لثه می شود . برای زیبایی و سلامتی پوست بسیار مفید می باشد . سیستم ایمنی بدن را بسیار تقویت می کند . اگر آب اسفناج با آب هویج ترکیب شود در درمان کم خونی خانم ها بسیار تاثیرگذار است . در برنامه غذایی حتما از اسفناج و آب اسفناج استفاده نمایید و …

 

در ادامه با آموزش طرز تهیه کوکو اسفناج و کنگر فرنگی با فودفا همراه شوید …

 

 

پاسخ دهید

Pin It on Pinterest