چای دارچین


چای دارچین …

دارچین را می توان یک ادویه جادویی خواند , هر وقت بر روی خوراکی ها پاشیده شود یک مزه شیرین از خود پس می دهد که تقریبا می تواند با شکر اشتباه شود بدون آنکه زیان شکر را داشته و سبب ترشح انسولین شود .

برای درست کردن چای دارچین , چند عدد چوب دارچین را در یک قوری به همراه آب  ۲۰ دقیقه دم کنید. در صورت تمایل می توانید برای شیرین شدن آن از نبات استفاده کنید. اضافه کردن چند قطره آب لیمو ترش به آن باعت می شود طبع گرم دارچین تعدیل شود.

دارچین سودآوری های زیاد به همراه دارد . دارچین کارائی انسولین را بهتر می کند . بطوریکه برای اداره قند , یک مقدار کمتر از آن لازم می شود . بنابر بررسی محققان که بر روی جانوران انجام شده است نشان دادند که مریم گلی کارائی انسولین را دو برابر و زردچوبه و گرد میخک آن اثر را سه برابر می کنند , در این بین کارائی دارچین بیش از همه می باشد .

بررسی های تازه از دانشگاه واشنگتن نشانگر این است که دارچین در پائین آوردن فشار خون یاری می کند . دارچین از دیرباز هواداران زیاد داشته است . مصری ها از ۲۰۰۰ سال پیش از میلاد دارچین را از چین وارد می کردند .

دارچین سبب افزایش فعالیت مغز می شود . ناخالصی های خون را از بین می برد . در بهبود عفونت های داخلی و خارجی بدن بسیار مفید است . در درمان گرفتگی عضلات و از بین رفتن درد عضلات بسیار مفید است . برای افراد دیابتی بسیار مفید است سبب کنترل قند خون می شود . محافظ قلب در برابر بیماریهاست . خاصیت خوشبوکنندگی دهان دارد . در مصرف دارچین حد اعتدال را نیز رعایت کنید و …

 

در ادامه با طرز تهیه بستنی خانگی موز با دارچین با فودفا همراه شوید …

 

 

پاسخ دهید

Pin It on Pinterest