زیتون میوه ای مدیترانه ای


زیتون میوه ای مدیترانه ای …

اگر برای کاهش وزن به دنبال حذف چربیها از رژیم غذایی خود هستید، به شما پیشنهاد میکنیم کمی بیشتر در مورد میوه مدیترانه بدانید!

درختان زیتون برای اولین بار هزاران سال پیش در نواحی مدیترانه رشد کردند؛ اما امروز به دلیل فواید بسیار زیادشان در سرتاسر جهان کشت میشوند.

مهمترین محصول این گیاه روغن تهیه شده از میوها میباشد که با دارا بودن مقادیر بالای امگا-٣ و امگا-۶ و همچنین چربیهای تک حلقه ای اشباع نشده یکی از ترکیبات بسیار مفید برای بدن ما میباشد.

با توجه به اینکه میدانیم که یکی از شناخته شده ترین فواید زیتون و روغن آن، کاربرد در موارد پوست و زیبایی میباشد؛ ما میخواهیم جدیدترین کاربردهای شناخته شده این میوه را برای شما معرفی کنیم!

در حالی که امروزه مصرف چربی ها و افزایش وزن یکی از مهم ترین عواملی است که موجب افزایش کلسترول خون و افزایش خطر ابتلا به بیماریهای قلبی در افراد خواهد شد؛ مصرف منظم روغن زیتون در رژیم غذایی میتواند موجب کاهش کلسترول خون و کاهش خطرات ناشی از آن در بدن شود.

بیماری دیابت موجب کاهش توانایی بدن در کنترل میزان قند خون افراد میشود. پزشکان رژیم های غذایی با محدودیت مصرف انواع کربوهیدراتها در افراد مبتلا را روش موثری برای بهبود این بیماری معرفی کرده اند. جالب است بدانید که تحقیقات جدید نشان داده اند که مصرف روغن زیتون در افراد مبتلا به دیابت نقش موثرتری در کنترل این بیماری از خود نشان داده است.

همچنین در بسیاری از مراکز تحقیقاتی جهان، محققین به تاثیر قابل توجه روغن زیتون در کاهش ابتلا به انواع سرطانها مانند سرطان کلون روده، سرطان پروستات و سرطان سینه شده اند.

التهاب بافت و اندام اولین پاسخ سیستم ایمنی بدن به ورود انواع آلودگی ها و آسیبها میباشد. استفاده از روغن زیتون با دارا بودن ماده ای به نام “الئوکانتال” به میزان قابل توجهی موجب کاهش سوزش و التهاب در نواحی آسیب دیده خواهد شد.

امیدواریم با توجه به موارد ذکر شده شما را به استفاده از این ماده ارزشمند و مغذی در رژیم غذاییتان تشویق کرده باشیم.

 

در ادامه با خرمالو انرژی زای پاییزی بیشتر آشنا شویم …

 

پاسخ دهید

Pin It on Pinterest