انواع پنیرها


انواع پنیرها … پنیر چدار , پنیر گودا , پنیر پارمسان , پنیر ماسکارپنه , پنیر موزارلا

حدود ۴٠٠٠ سال پیش انسانها شروع به دوشیدن شیر حیوانات و فرآوری آن کردند؛ تهیه پنیر مربوط به آن زمان میباشد. پنیر یک غذای طبیعی است که بیشترین ماده تشکیل دهنده آن شیر گاو است؛

البته در بعضی مناطق از شیر دیگر حیوانات، مانند گوسفند، بوفالو و یا گوزن نیز برای تهیه این ماده با ارزش استفاده میشود.

امروز حدود ١٧٧٧ نوع پنیر – با توجه به نام، نوع شیر استفاده شده،کشور مبدا و بافت پنیر- وجود دارد. اما معروفترین انواع آن عبارتند از: پنیر چدار، پنیر پارمسان،پنیر ماسکارپن و پنیر موزارلا.

در ادامه به صورت خلاصه هر یک از انواع این پنیر را برای شما معرفی خواهیم کرد:

 

پنیر چدار

پنیر چدار

پنیر چدار … با میزان چربی ٩ گرم در هر ١٠٠ گرم ماده خشک و رنگ زرد کمرنگ. اگرچه بسیاری از کشورها امروز به تولید این نوع از پنیر پرداخته اند، زادگاه این پنیر کشور انگلستان میباشد.

یکی از پرطرفدارترین انواع پنیر که از شیر گاو تولید میشود. دارای بافتی ترد، سفت و طبیعی میباشد. هر چه که این پنیر برای مدت طولانی تری مانده باشد، دارای طعم تندتری خواهد بود.

این پنیر را بصورت گرد تهیه میکنند که در برشهایی شعایی قابل مصرف میباشد.

رنگ این پنیر از سفید تا زرد بسیار روشن کرمی متغیر است.

 

پنیر گودا

پنیر گود

پنیر گودا … با ٧۶ درصد چربی در هر ١٠٠ گرم ماده خشک، و رنگ زرد رنگ. این پنیر برای اولین بار توسط هلندی ها تولید شده است و یکی از معروفترین انواع پنیر در جهان میباشد؛ به طوری که ۵٠-۶٠ درصد از میزان مصرف پنیر جهان را پنیر گودا تشکیل میدهد.

این پنیر از شیر گاو تولید شده است؛ اگرچه در تهیه برخی از انواع آن از شیر گوسفند یا بز هم استفاده میشود.

زمان تهیه این پنیر مدت بیشتری نسبت به پنیرهای دیگر است و هرچه زمان بیشتری برای تهیه آن صرف شده باشد طعم دلپذیرتری دارد.

بافت نسبتا سخت و نمکین این پنیر توسط لایه بیرونی به رنگ های زرد و نارنجی و گاهی قرمز پوشیده شده است.

از این پنیر بیشتر در کنار میوه ها و تهیه دسر استفاده میشود.

 

پنیر پارمسان

پنیر پارمسان

پنیر پارمسان … میزان چربی  ٢۵.٨٣ گرم در هر ١٠٠ گرم  ماده خشک و بافتی کریستالی و دانه دانه ای دارد. دارای رنگ کرم رنگ و با بافتی نسبتا سخت! این پنیر با طعمی تند و میوه ای مانند در آشپزی ایتالیایی بیشتر در پخت سوپ ها استفاده می شده است. همچنین بصورت میان وعده نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

 

 

پنیر ماسکارپنه

پنیر ماسکارپنه

پنیر ماسکارپنه … دارای ۶٠-٧۵ درصد چربی در ١٠٠ گرم ماده خشک و رنگی سفید. یک پنیر ایتالیایی که از ترکیب خامه شیر و اسید سیتریک و یا استیک اسید تهیه میشود. از درصد چربی بالایی برخوردار است که آنرا برای تهیه انواع دسرهای ایتالیایی مانند تیرامیسو و انواع چیزکیک مناسب میسازد.

بافت این پنیر بسته به شرایط فراوری میتواند دارای ساختاری نرم، خامه ای و یا کره مانند باشد. همچنین از این پنیر در تهیه انواع دسرها بهمراه میوه و یا قهوه و شکلات نیز میتوان استفاده کرد.

این نوع از پنیر برای افراد گیاهخوار نیز قابل استفاده میباشد.

 

پنیر موزارلا

پنیر موزارلا

پنیر موزارلا … پنیری سفید رنگ با ۴۵ درصد چربی در ١٠٠ گرم ماده خشک. این پنیر قابل برش و برخاسته از کشور ایتالیا میباشد. موزارلا به صورت سنتی از شیر بوفالو تهیه میشده است، اما امروزه در بیشتر مناطق از شیر گاو تهیه میشود. بر خلاف سایر پنیرهای ایتالیایی این نوع از پنیر نیاز به مرحله نگه داری پس از تولید ندارد و تنها چند ساعت پس از تهیه بصورت تازه قابل مصرف میباشد.

موزارلای تازه براحتی در خانه ها قابل تهیه و بهمراه انواع سبزیجات و مواد غذایی قابل مصرف میباشد.

این پنیر با طعمی نزدیک به شیر قابل مصرف برای گیاهخواران میباشد.

 

در ادامه با طرز تهیه سیب زمینی پخته و پارمسان با فودفا همراه شوید …

 

پاسخ دهید

Pin It on Pinterest