بهترین روش جدا کردن زرده از سفیده تخم مرغ


بهترین روش جدا کردن زرده از سفیده تخم مرغ …

مطمئنا شما هم به دنبال روشی آسان و راحت تر برای جدا کردن زرده از سفیده تخم مرغ هستید . در فیلم آموزشی زیر به کمک یک بطری خالی راحت ترین روش جدا کردن زرده از سفیده را می آموزیم .

 

خواص تخم مرغ :

تخم مرغ منبع خوبی از پروتئین است . یک عدد تخم مرغ به طور میانگین ۷۶ کیلوکالری انرژی دارد و ارزش بیولوژیکی پروتئین تخم مرغ بسیار بالاست . تخم مرغ به جز ویتامین C اکثر ویتامین های مورد نیاز بدن را دارد و حاوی تمامی املاح برای سلامتی فرد است . کلسترول موجود در زرده تخم مرغ برای  سلولهای بدن بسیار ضروری هستند . از آنجاییکه چربی های موجود در زرده تخم مرغ غیراشباع هستند و موجب افزابش کلسترول نمی شوند پس می توان روزانه یک عدد تخم مرغ استفاده کرد و …

سفیده تخم مرغ تمام ویژگی ها و مرغوبیت های غذایی تخم مرغ را بجز چربی اشباع شده , اسید آراکیدونیک و کلسترول زیان بار که در زرده آن پیدا می شود به همراه دارد . سفیده تخم مرغ هیچ سهمی از اسید یاد شده که امگا ۶ خطرناک می باشد با خود ندارد . این اسید که در زرده تخم مرغ موجود است سبب تولید شبه هورمون های مضر می شود که سبب بیماری های مزمن مانند بیماری سرخ رگ ها , بیماری قلب , سرطان و بیماری قند و … می شود .

سفیده تخم مرغ یک منبع ممتاز پروتئین و ویتامین B 12 می باشد که ماده اصلی برای کار اعصاب می باشد . افزون بر آنها ویتامین B 2 فولیت و ویتامین A نیز در آن موجود است . اکنون سفیده تخم مرغ بصورت تجاری در بازار موجود است .

 

در ادامه با روش تست تازگی تخم مرغ ! با فودفا همراه شوید …

 

پاسخ دهید

Pin It on Pinterest