انار یاقوت بهشتی


انار یاقوت بهشتی …

انار اولین بار در شرق ایران یافت شد و  بعد به هندوستان، آفریقا، چین، اروپا و آمریکا برده شد. برای هزاران سال انار به عنوان گنجینه قدرت شناخته می شد. انسان ها برای زیبا تر شدن از این میوه استفاده می کردند.

در چین، هسته انار را شکر می زنند و در جشن عروسی برای خوشبختی عروس و داماد آن را می خورند. انار جزوی از نشانه و سمبل نجابت در مردم اسپانیا است. انار سمبل باروری و ازدواج است. انار به عنوان رنگ برای پارچه استفاده می شود.

حال فواید مهم و اصلی انار را برای شما بیان می کنیم.

انار و خاصیت آنتی اکسیدانی :

تحقیقات نشان داده است که انار ۳ برابر چای سبز، آنتی اکسیدان دارد. لازم به ذکر است که نقش آنتی اکسیدان ها، حفاظت از بدن در برابر استرس ها، آلودگی های شیمیایی و میکروبی، بیماری قلبی و سرطان هاست.

انار به علت وجود مقدار زیادی آنتی‌اکسیدان‌های مختلف روی پیشرفت سرطان و پیشگیری از سرطان نیز موثر است. محققان در یک مطالعه که در نشریه معتبر سرطان چاپ شده به تعدادی از افراد مبتلا به سرطان پروستات روزانه یک لیوان آب انار دادند. با اندازه‌گیری P.S.A آنتی‌ژن اختصاصی پروستات نتایج دلگرم‌کننده‌ای به دست آمد. این افراد از درمان دیگری استفاده نمی‌کردند. دکتر پن توک، اورولوژیست و رئیس تیم تحقیقاتی اظهار امیدواری کرد شاید در آینده وجود آنتی‌اکسیدان‌ها در بدن در مقابل رادیکال‌های آزاد از بروز سلول‌هایی از جمله با اتصال به DNA از ایجاد تأثیرات سرطانی شدن جلوگیری کند.

انار و قلب و عروق :

آب انار جلوی تصلب شرایین و بیماری قلبی را می گیرد. انار، از کلسترول بد( LDL) در  برابر اکسیده شدن محافظت می کند. آب انار همانند آسپیرین عمل می کند.

آب انار از به هم پیوستن پلاکت های خونی جلوگیری می کند، پس مانع از لخته شدن خون می گردد. انار موجب کاهش فشار خون بالا می گردد. آب انار باعث کاهش چربی خون می شود. تحقیقات نشان داده است که اگر روزی سه چهارم لیوان آب انار بنوشید و این کار را مدت ۳ ماه انجام دهید، مقدار اکسیژن بیشتری به قلب می رود و باعث سلامتی قلب می شود.

آب انار، جلوی تخریبات DNA و بیماری های حاصل از تخریب آن را می گیرد.

انار و سرطان :

آب انار به کاهش خطر سرطان پستان کمک می کند.

انار از سرطان پروستات جلوگیری می کند و یا رشد آن را آهسته می کند.

از سرطان پوست نیز جلوگیری می کند.

انار و دیابت :

قند موجود در آب انار همانند قند موجود در آب دیگر میوه ها است. از این نظر بیماران مبتلا به دیابت باید در مصرف آن احتیاط کنند و در این مورد با پزشک خود مشورت کنند.

انار و کلیه :

انار، از بی نظمی و اختلال در کار کلیه ها می کاهد و به طور کلی ادرارآور است.

انار و بیماری آلزایمر :

افرادی که در هفته ۲ لیوان یا بیشتر آب انار می نوشند، احتمال پیشرفت و بروز آلزایمر در آن ها نسبت به افرادی که در هفته نصف لیوان آب انار مصرف می کنند، ۷۶ درصد کمتر است.

انار و بیماری های عفونی :

انار از تعداد کرم های روده می کاهد. در هنگام تب، به بیمار، انار یا آب آن را بدهید، چرا که در رفع تشنگی بسیار مفید است. انار برای گلودرد بسیار مفید است. شمایی که سرما می خورید، آب انار برای شما دواست.

با نوشیدن آب انار، بیماری های عفونی را از بدن دور کنید.

انار و پوست :

هسته انار از پیرشدن پوست جلوگیری می کند.

اگر می خواهید جوان بمانید، انار مصرف کنید، زیرا خوردن انار باعث می شود که ۶ سال جوان تر به نظر آیید.

انار و گوش و چشم و دندان و صدا :

انار و عسل برای گوش درد مفید است. انار و آب انار برای بهبود بینایی و جلوگیری از ضعیف شدن چشم خوب است. انار از خرابی دندان و لثه جلوگیری می کند. آب انار برای صدای گرفته و خشن مفید است.

انار و بارداری :

مادران باردار روزانه نصف لیوان آب انار مصرف کنند تا از زود به دنیا آمدن و از صدمات مغزی در نوزاد خود جلوگیری کنند. انار منبع خوب ویتامین های A ، E، C، B3 و  اسید فولیک، پتاسیم و فیبر است. یک لیوان آب انار، ۴۰ درصد ویتامین C مورد نیاز روزانه بدن را فراهم می کند.

انار و یائسگی :

انار موجب کاستن استرس و پریشانی ناشی از یائسگی می گردد.

انار و کاهش وزن :

انار موجب هضم بهتر مواد غذایی می گردد. آب انار برای بهبود اشتها نیز مفید است. دقت کنید که آب انار بدون شکر و فاقد فروکتوز( نوعی قند) برای کاهش وزن مفید است.

 

انار به علت خاصیت ضدالتهابی در کاهش فشار خون نیز مفید است. در مطالعه‌ای مصرف انار به کاهش ۲۰ درصد فشارخون منجر شده است.

همچنین برخی میوه‌ها مانند انار حاوی فرم طبیعی آسپیرین و سالیسیلات هستند. به این ترتیب خطر تشکیل لخته خون، سکته و تصلب شرایین را کاهش می‌دهند و برای کاهش حملات قلبی مفیدند.

خوردن انار از ابتلا به بیماری قند جلوگیری می‌کند. خوردن انار باعث تصفیه و معتدل ساختن کبد می‌شود. انار ترش و شیرین حرارت معده و غلیان و فشار خون را فرو می‌نشاند.

برای درمان صفرا، ناراحتی معده، تب‌های صفراوی، یرقان، خارش و ناراحتی‌های پوستی می‌توان آب انار ترش و شیرین را با پیه آن و شکر خام بهم بمالند و معجونی تهیه کنند که مقدار ۵ تا۱۰سیر آن برای مداوای امراض فوق بسیار مفید است.

گل انار جهت درمان خونریزی لثه‌ها و زخم‌های دهان مفید است. خوردن آب انار شیرین مخلوط با شکر و نشاسته برای درمان درد سینه و سرفه کاملاً موثر است.

منبع : تبیان

 

در ادامه با خرمالو انرژی زای پاییزی با فودفا همراه شوید …

 

پاسخ دهید

Pin It on Pinterest