چیزکیک کدو حلوایی


چیزکیک کدو حلوایی … این چیز کیک علاوه بر ویتامین هایی که به بدن می رساند یک دسر ساده با طرز تهیه آسان است.

مواد لازم برای تهیه چیزکیک کدو حلوایی :

۴ عدد تخم مرغ

١ فنجان کدو حلوایی پخته شده له شده

یک و ۱/۲ فنجان بیسکویت گراهام خرد شده

۱/۴ فنجان کره

٢۵٠ گرم پنیر خامه ای

یک و ۱/۲ فنجان شکر

٢ قاشق غذاخوری گردو آسیاب شده

۲/۳ قاشق چایخوری دارچین

۱/۲ قاشق چایخوری زنجبیل

۱/۲ قاشق چایخوری میخک

۱/۲ فنجان خامه قنادی برای تزیین

 

طرز تهیه چیزکیک کدو حلوایی :

ابتدا فر تا با دمای ١٨٠ درجه سانتی گراد گرم می کنیم. سپس در یک قالب فر کاغذ روغنی قرار می دهیم.سپس کره آب شده را با بیسکوییت خرد شده کاملا مخلوط می کنیم و داخل قالب می ریزیم و با دست فشار می دهیم تا کره و بیسکوییت ها کاملا به هم بچسبند و محکم شوند.

در یک کاسه پنیر خامه ای و شکر را با همزن برقی ٢ دقیقه می زنیم. در یک ظرف دیگر تخم مرغ را با همزن کاملا می زنیم و نصف مخلوط پنیر و شکر را با آن مخلوط می کنیم و کنار می گذاریم. سپس کدو حلوایی پخته را پوره می کنیم و و با نصف دیگر مخلوط پنیر مخلوط کرده و بهم می زنیم.

سپس رو لایه بیسکوییت مخلوط تخم مرغ و پنیر و شکر را می ریزیم و صاف می کنیم و روی آن را یک لایه از مخلوط کدوحلوایی و پنیر و شکر می ریزیم و صاف می کنیم.

قالب را به مدت ۵٠ دقیقه داخل فر می گذاریم. بعد از اینکه چیزکیک پخته شد حدود یکساعت می گذاریم تا خنک شود سپس به مدت ٣ ساعت آنرا در فریزر می گذاریم و پس از در آوردن با خامه قنادی تزیین می کنیم و در ادامه مخلوط ادویه ها ( دارچین و میخک و گردو و زنجبیل ) را روی آن می پاشیم.

چیز کیک ما آماده است.

نوش جان و لذت ببرید !

 

خواص مواد غذایی اصلی :

کدو حلوایی، سینه را نرم و اخلاط و سرفه را آسان می کند.اگر کدو حلوایی را پخته به صورت کرم به صورت بمالید و نیم ساعت صبر کنید، رنگ چهره و رخسار باز شده و صورت را براق و زیبا می نماید. خوردن کدو، موجب برطرف شدن غم و اندوه است.
خوردن کدو مغز را تقویت می کند. روغن تخم کدو برای تسکین درد بواسیر بسیار مفید است و …

 

پاسخ دهید

Pin It on Pinterest