بخارپز کردن سبزیجات با روشی آسان


بخارپز کردن سبزیجات با روشی آسان … در گذشته انواع سبزی‌ها به شکل سبزی خوردن، سالاد یا برای تهیه انواع خورش‌ مورد استفاده قرار می‌گرفتند، ولی اکنون در بسیاری از مهمانی‌ها در کنار غذاهای متنوع، معمولا بشقابی از سبزیجات خام یا بخارپز دیده می‌شود.

سبزیجات را هم می‌توان خام خورد و هم به صورت بخارپز، اما به دلیل دارا بودن ویتامین‌های حساس به حرارت (مثل ویتامین C)، باید در هنگام پخت آن‌ها دقت بیشتری به خرج داد.

اگر بخارپز ندارید، اصلاً نگران نباشید. برای بخارپز کردن سبزیجات فقط به یک قابلمه یا ماهیتابه بزرگ دردار احتیاج دارید. کلید بخار پز کردن مطلوب بریدن سبزیجات و صیفی جات به قطعات یک اندازه است. اگر این کار را به دقت انجام دهید همه سبزیجات در یک زمان پخته می شوند. برای این کار سبزیجات را به قطعات مساوی ببرید و با کمی آب در ظرف بگذارید مثلاً اگر می خواهید یک گل کلم را بخارپز کنید ۴ یا ۵ قاشق غذاخوری آب کافی است.
ظرف را روی شعله متوسط یا متوسط رو به زیاد بگذارید تا آب ته ظرف به آرامی به جوش بیاید. بعد در ظرف را بگذارید تابخار درون ظرف جمع شود. هرازگاهی سری به ظرف بزنید تا آب آن تمام نشود و اگر لازم شد کمی آب اضافه کنید. وقتی چنگال به راحتی در قطعات سبزی و صیفی فرو برود کار پخت تمام شده است. نگذارید پخت آنقدر ادامه پیدا کند که سبزیجات له شوند.

به نکات زیر نیز در مورد بخارپز کردن سبزیجات توجه کنید :

۱- در زمان بخارپز کردن حتما باید در ظرف گذاشته شود.

۲- از مقدار کمی آب استفاده کنید تا بعد از طبخ به خورد سبزیجات برود.

۳- آب حاصل از سبزیجات را میل کنید (به غیر از سیب‌زمینی).

۴- بهتر است ابتدا آب را جوش‌ آورید. سپس انواع سبزیجات را در آب در حال جوش بریزید، زیرا با این روش آنزیم‌های موجود در سبزی حفظ می‌شوند و ویتامین‌ها هم در اثر حرارت کمتر آسیب‌ می‌بینند.

۵- برای حفظ رنگ سبزی به هیچ عنوان از جوش‌شیرین استفاده نکنید، زیرا باعث از بین رفتن ویتامین C، گروه B و برخی مواد معدنی می‌شود.

۶- سبزیجات را قبل از خرد کردن باید بشویید، زیرا اگر سبزی خرد شود، ویتامین‌ها با شستشو از بین می‌روند.

 

در ادامه با آموزش طرز تهیه مرغ عسلی سیردار با سبزیجات با فودفا همراه شوید !

 

پاسخ دهید

Pin It on Pinterest