تاثیر چای سبز روی مغز


تاثیر چای سبز روی مغز …

چای سبز آرام‌بخش است و خواص ضد سرطانی دارد.

این نوشیدنی که سابقه تاریخی بسیار زیادی دارد برای قرن‌ها در کشورهایی مثل چین کاربرد دارویی نیز داشته و بیماری‌های مختلفی را درمان می‌کرده است.

امروزه محققان سعی دارند تا با روش‌های علمی، خواص واقعی چای را بیابند. گروه‌های تحقیقاتی در سراسر دنیا دربارۀ تأثیر چای سبز در بهبود سرطان، فشار خون، کلسترول و حتی آلزایمر پژوهش‌هایی انجام داده‌اند.

تحقیقات اخیر نشان می‌دهد ماده‌ای به نام ای.جی.سی.جی در چای سبز وجود دارد که می‌تواند سبب بهبود عملکرد مغز شود.

چای سبز بعلت دارا بودن خواص آنتی اکسیدانی، یک نوشیدنی مفید برای مغز است. یک مطالعه در دانشگاه نیوکاسل در بریتانیا، فواید حفاظتی چای سبز را نشان داده است.

ادوارد اوکلو، دکتر و محقق سرپرست این مطالعه می گوید: ما از یک مطالعه‌ی دو ساله روی تعداد زیادی از افراد بالای ۷۰ سال، اطلاعاتی بدست آوردیم که نشان می‌دهد کسانی که چای سبز بیشتری مصرف کردند (در مقایسه با کسانی که مقدار کمتری مصرف کردند)، در طول دوره‌ی مطالعه دچار زوال عقل نشدند.

هیچ مطالعه‌ای مشخص نکرده که باید چه مقدار چای سبز یا چه مارکی از آن بنوشید تا حافظه‌تان سالم بماند، اما بنظر می‌رسد که هر چه بیشتر مصرف کنید، بهتر است.

دانشمندان خواص جدید چای سبز را کشف کرده‌اند: بهبود عملکرد مغز و تأثیر بر بیماری‌هایی نظیر سندروم داون، آلزایمر و زوال عقل.

 

در ادامه با خواص دمنوش بادرنجبویه با فودفا همراه شوید …

 

پاسخ دهید

Pin It on Pinterest