حلوا یونانی


حلوا یونانی … این حلوا به دلیل داشتن آرد سمولینا بسیار خوش عطر و بو و متفاوت است. فودفا تهیه این حلوا را به شما پیشنهاد می کند.

مواد لازم برای تهیه حلوا یونانی :

٨ فنجان شکر

٨ عدد چوب دارچین

٨ عدد میخک

١ فنجان عسل

١ فنجان روغن زیتون

٢ فنجان آرد سمولینا

١ فنجان گردو

١ قاشق چایخوری دارچین

 

طرز تهیه حلوا یونانی :

ابتدا شکر را با ۴ فنجان آب روی حرارت کم می گذاریم تا حل شود و به جوش آید سپس چوب دارچین و میخک را اضافه می کنیم تا عطر آنها را به خود بگیرد وقتی شکر کاملا حل شد ۵ دقیقه اجازه می دهیم تا غلیظ شود. دارچین و میخک را در می آوریم.

اجاق را خاموش می کنیم و عسل را اضافه می کنیم و بهم می زنیم تا حل شود.

در یک تابه آرد را می ریزیم و روی حرارت کم بهم می زنیم تا کمی تغییر رنگ دهد و طلایی شود سپس روغن را اضافه می کنیم و بهم می زنیم تا رنگش قهوه ای روشن شود سپس دارچین را می افزاییم و باز بهم می زنیم.

خیلی آهسته شربت را اضافه می کنیم و ۵ دقیقه روی حرارت ملایم بهم می زنیم در آخر پودر گردو را اضافه می کنیم و بهم می زنیم تا سفت شود.

وقتی سرد شد با دارچین تزیین می کنیم.

نوش جان و لذت ببرید !

 

خواص مواد غذایی اصلی :

عسل برای درمان بسیاری از بیماریها استفاده می شود . اگر دچار کم خوابی هستید قبل از خواب چند قاشق عسل بخورید . سبب پاکسازی دستگاه گوارش می شود . موجب سفید شدن دندانها و سلامتی لثه ها می شود . شربت عسل و لیموترش روزانه سبب طول عمر سالمندان می شود . به رشد عضلات کمک می کند و …

دارچین سبب افزایش فعالیت مغز می شود . ناخالصی های خون را از بین می برد . در بهبود عفونت های داخلی و خارجی بدن بسیار مفید است . در درمان گرفتگی عضلات و از بین رفتن درد عضلات بسیار مفید است . برای افراد دیابتی بسیار مفید است سبب کنترل قند خون می شود . محافظ قلب در برابر بیماریهاست . خاصیت خوشبوکنندگی دهان دارد . در مصرف دارچین حد اعتدال را نیز رعایت کنید و …

گردو میزان کلسترول خون را کاهش می دهد . ضد یبوست است . برای سلامتی قلب مفید است . سبب جوانی و شادابی پوست می شود و …

 

پاسخ دهید

Pin It on Pinterest