دستیار خوب آشپزی


دستیار خوب آشپزی … معمولا در زمان آشپزی مخصوصا مواقعی که نیاز به صرفه جویی در زمان داریم یک دستیار خوب خیلی می تونه کمک کنه … یکی از اعضای خانواده یا یکی از دوستان و یا حتی یک وسیله خوب و مفید …

امروزه، به لطف نسل جدیدی از مایکروفرها، می توانید به طور همزمان از هر سه ویژگی فوق برخوردار شوید. شاید سخت تر از هر زمان دیگری بتوانید وقت کافی برای پختن غذاهای مقوی پیدا کنید، اما این دستیار آشپزی مفید و کاربر پسند به شما کمک می کند که راحت تر غذاهایی خوشمزه را برای خانواده و دوستانتان تهیه کنید.

یخ زدایی به شیوه مناسب :

ماهی و مرغ یخ زده قوت غالب بسیاری از خانواده ها است، اما اگر آنها را به دقت یخ زدایی نکنید، ممکن است طعم و بافت طبیعی و ارزش غذایی خود را از دست دهند. هنگم یخ زدایی، رهنمودهای زیر را به خاطر داشته باشید.

مواد غذایی مختلف باید به نسبت های متفاوتی یخ زدایی شوند. مایکروفرهای بهتر دارای تنظیماتی خاص برای یخ زدایی مواد غذایی مختلف هستند. گوشت قرمز، مرغ، ماهی یا نان. بعد از انتخاب نوع غذا، وزن آن مقداری که می خواهید یخ زدایی کنید را تخمین بزنید و دکمه مربوطه را فشار دهید: مایکروفر بقیه کار را برای شما انجام می دهد و غذا را در دمای پخت مناسب قرار خواهد داد، بدون آنکه در مزه، بافت یا خواص آن تغییر ایجاد شود.

آیا وزن مواد غذایی که می خواهید یخ زدایی کنید را نمی دانید؟ برخی از مایکروفرها، مانند OmniPro ، با یک ترازوی سرخود عرضه می شوند؛ به این ترتیب، دیگر مجبور نخواهید بود وزن مواد غذایی مورد نظر را حدس بزنید. با این ویژگی همیشه کارتان را به درستی انجام خواهید داد.

بخار پز کردن آسان :

بخارپز کردن سالم ترین و کم کالری ترین روش برای پخت سبزیجات است اما باید آن را به شیوه مناسب انجام دهید؛ در غیر این صورت، جز خرده های گل کلم یا برگ های خشک کلم بروکسل چیزی برای شما باقی نخواهد ماند. روش درست برای بخارپز کردن این است که آب از غذا گرفته شود، درست مانند یک بخارپز سنتی. این کار از آب انداختن سبزیجات جلوگیری می کند، و ضمن جلوگیری از کثیفی و سر ریز شدن آب سبزیجات، طعم و بافت طبیعی آنها را حفظ می کند. مایکروفرها هم می توانند دارای یک ظرف بخارپز باشند که ویژه این کار طراحی شده است—و آن قدر بزرگ است که می تواند غذای کافی برای خانواده شما را در خود جای دهد.

اما از این بهتر، استفاده از یک مایکروفر دارای بخارپز سرخود است که سریع ترین روش برای تهیه یکی از مغذی ترین و کم آمایش شده ترین مواد غذایی است: یعنی برنج قهوه ای (سبوس دار). کافی است برنج را در مقدار آب مناسب بریزید و چند دقیقه آن را بپزید. اما حتماً درب ظرف را بگذارید تا از سرریز شدن آب در حین پخت برنج جلوگیری شود.

هر وقت لازم داشته باشید، غذا گرم است :

وظیفه اصلی مایکروفر پختن و گرم کردن غذا است، اما زمانی که بخواهید غذا را گرم وتازه نگه دارید هم بسیار مفید است–فرضاً، وقتی میهمان ها دیر کرده اند و یا می خواهید از قبل بخشی از غذا را آماده و بقیه وقتتان را صرف تهیه پیش غذا کنید. حالت گرم نگهدار (Keep Warm) مایکروفر خود را بررسی کنید. این قابلیت مواد غذایی را به مدت حداکثر ۳۰ دقیقه در دمای مناسب نگه می دارد. همچنین برای گرم کردن نان و حتی بشقاب های غذا بسیاری عالی است: صرف غذای داغ در بشقاب سرد مزه چندانی ندارد.

نظافت آسان با بخار :

بی تردید، پختن یک غذای سالم و مقوی کمی زحمت نظافت در پی دارد. اما یک مایکروفر خوب، حتی می تواند در این کار هم به شما کمک کند. برخی از مایکروفرها به گونه ای طراحی شده اند که دارای یک مخزن ویژه نظافت با بخار هستند. این مخزن کار نظافت را سریع و آسان می سازد. کافی است مخزن را پر از آب کنید، اجاق را به مدت چندین دقیقه روشن کنید و اجازه دهید مایکروفر فضای داخلی خود را با بخار تمیز کند. در پایان، پارچه ای را روی سطوح آن بکشید تا تمیز شوند. روکش ضد باکتری مایکروفر کمک می کند همه چیز تمیز و عاری از میکروب بماند.

 

در ادامه به کمک مایکروفر خیلی سریع و آسان کیک شکلاتی لیوانی درست کنید !

 

پاسخ دهید

Pin It on Pinterest