مارشمالو خانگی


مارشمالو خانگی … مارشمالو نوعی آب‌نبات نرم است که از مخلوط ژلاتین و سفیدهٔ تخم مرغ و شکر یا شیرهٔ نشاسته تهیه می‌شود و در آشپزی کاربرد فراوانی دارد.

مارشمالو رو میتوانید از سوپر مارکت ها بصورت آماده تهیه کنید که مارشمالو های آماده اغلب شکل رولی دارن و رنگی اونها هم موجوده اما مارشمالو های خونگی معمولا مربع شکل هستن گرچه میتونید به حالت دلخواه دربیارید و با کمی رنگ غذا به رنگ دلخواه برسید.

 

مارشمالو

مارشمالو در تهیه برخی بیسکوییت ها و شیرینی ها کاربرد دارد و یکی از بیشترین استفاده ها را در تهیه خمیر فوندانت دارد. مارشمالو یک محصول کاملا صنعتی است و در کارخانه های تولید بیسکوییت و کیک با دستگاه های مخصوص تهیه می شود اما با روش هایی می توان در منزل مارشمالوی خانگی تهیه کرد .

مارشمالو در شکلهای متنوع عرضه می شود. ممکن است تکه های بلند و قطور باشد و یا چند رشته به هم پیچیده شده باشد .

مارشمالو در رنگهای مختلف و گاها طعم های مختلف نیز عرضه می گردد و با توجه به طعم و رنگی که مارشمالو دارد در کرم ها و خمیرهای مختلف از آن استفاده می شود اما پرکاربردترین مدل مارشمالو سفید و بدون اسانس آن است که طعم و رنگ اضافه وارد خمیر یا کرم نشود .

 

مارشمالو

مواد لازم برای تهیه مارشمالو خانگی :

۱ بسته  پودر ژله (الوئه ورا یا موز)
۳ پیمانه شکر
نصف قاشق مرباخوری وانیل
۲ قاشق سوپخوری آبلیمو
۳ پیمانه آب (نصف پیمانه سرد و ۲ و نیم پیمانه جوش)
۲ قاشق سوپخوری پودر ژلاتین

طرز تهیه مارشمالو خانگی :

پودر ژله که بهتر است آلوئه ورا باشد را با یک پیمانه آب جوش حل کنید طوری که دانه های ژله کاملا حل شوند.(میتوانید آن را به مدت ۳۰ ثانیه داخل مایکروویو بگذارید یا اینکه با بخار کتری آب کنید.)

سپس پودر ژلاتین را با نصف پیمانه آب سرد مخلوط کنید و به مدت ۵ دقیقه استراحت دهید. یک و نیم پیمانه آب جوش و شکر را داخل قابلمه ریخته و روی حرارت ملایم قرار دهید تا شکر کاملا حل شود.

(اگر شکر حل نشد به آن آب اضافه نکنید چون با یکی دوبار همزدن با قاشق مشکل حل میشود.) ژله آلوئه ورا و محلول ژلاتین را در محلول آب و شکر بریزید و به مدت ۲۰ دقیقه روی حرارت ملایم قرار دهید تا بجوشد(میتوانید داخل مایکروویو هم بگذارید.)

بعد از ۲۰ دقیقه شعله گاز را خاموش کرده و فرصت دهید محلول کاملا ولرم شود.

اکنون مواد را داخل یک ظرف بزرگ ریخته و آن را با دور تند همزن بزنید تا کم کم سفید شده و حجمش بیشتر و بیشتر شود. (مواد بعد از هم زدن ۴ برابر میشود و اگر ظرف کوچک باشد کار خراب میشود.) همزدن مارشمالو معمولا ۲۰ دقیقه تا نیم ساعت طول میکشد.

وقتی مارشمالو در پره های همزن به حالت عکس زیر شد یعنی کم کم درحال آماده شدن است و تقریبا ۵ دقیقه دیگر نیاز به هم زدن دارد. بعد از شکل گرفتن مارشمالو وانیل و آبلیمو را اضافه کنید.

سپس کاغذ فویل را با روغن کمی چرب کرده و داخل قالب دلخواه قرار دهید و مایع را داخل آن بریزید.

 

در ادامه با طرز تهیه بار شکلاتی با فودفا همراه شوید …

 

پاسخ دهید

Pin It on Pinterest