مربای کدو حلوایی


مربای کدو حلوایی … یکی از خوشمزه ترین مرباهای ایرانی مربای کدو حلوایی است . استفاده از آهک در تهیه این مربا کدو را ترد کرده و از له شدن آن جلوگیری می کند .

مواد لازم برای تهیه مربای کدو حلوایی :

۱ عدد کدو حلوایی بزرگ

۳ کیلو شکر

۱ فنجان گلاب

۱ فنجان آهک

 

طرز تهیه مربای کدو حلوایی :

ابتدا در قابلمه ای ۳ قاشق غذاخوری آهک را با یک قابلمه آب مخلوط کرده و به مدت ۲ ساعت می گذاریم تا آهک ته نشین شود .

سپس کدو را پوست گرفته و به اندازه و شکل های دلخواه خرد می کنیم . در ادامه داخل یک ظرف بزرگ کدو را ریخته و آب آهک را روی آن می ریزیم تا جایی که روی آن را بگیرد ولی نباید ته آن را که آهکی است روی کدوها بریزیم .

کدو و آب آهک را از شب تا صبح می گذاریم بماند تا کدوها سفت شوند . اگر از آب آهک استفاده نکنیم مربا له و بد شکل می شود .

در روز بعد داخل صافی ریخته تا آب آهک خالی شود و زیر آب گرفته و به خوبی می شوییم تا آهک آن برود . سپس کدو ها را داخل دیگ ریخته و شکر را روی آن می ریزیم . آب را به مقداری می ریزیم تا روی کدوها را بپوشاند و می گذاریم به جوش آید .

سپس حرارت را کم می کنیم و حدودا ۲ ساعت صبر می کنیم تا شربت آن قوام بیاید و کدو ها به خوبی زیر دندان ترد و پخته شود . نیم ساعت آخر گلاب را اضافه می کنیم .

* فوت کوزه گری : شیشه مربا را در آب جوش می اندازیم تا چند ثانیه بماند سپس درآورده و صبر می کنیم تا خشک شود و بعدا مربا را داخل آن می ریزیم .

نوش جان و لذت ببرید !

 

خواص مواد غذایی اصلی :

کدو حلوایی سینه را نرم و اخلاط و سرفه را آسان می کند.اگر کدو حلوایی را پخته به صورت کرم به صورت بمالید و نیم ساعت صبر کنید، رنگ چهره و رخسار باز شده و صورت را براق و زیبا می نماید. خوردن کدو، موجب برطرف شدن غم و اندوه است.
خوردن کدو مغز را تقویت می کند. روغن تخم کدو برای تسکین درد بواسیر بسیار مفید است و …

 

پاسخ دهید

Pin It on Pinterest