سیب و سلامتی


سیب و سلامتی …

جدا از طعم و مزه‌ی بسیار عالی که سیب دارد، این میوه کوله‌باری از خواص درمانی را در خود دارا می‌باشد.

سیب نقش مهمی در سلامت بدن دارد و مزیت آن این است که علاوه بر پیشگیری از بیماری‌ها، باعث افزایش سلامتی نیز می‌شود.

سیب غنی از ویتامین‌ها و موادمعدنی است و کلسترول، چربی و سدیم بسیار کمی دارد. مطالعات نشان می‌دهند که سیب در موارد زیر مفید واقع می‌شود:

کاهش ریسک حملات قلبی : براساس نتایج یک مطالعه ۲۸ ساله روی ۹۰۰۰ نفر، مصرف روزانه سیب، خطر حملات قلبی را کاهش می‌دهد.

تقویت سلامت مغز و اعصاب : در مقاله‌ای که سال ۲۰۰۶ در نشریه علمی Experimental Biology and Medicine منتشر شده آمده است: کوئرستین فراوان موجود در سیب، مرگ سلول‌ها بر اثر اکسیداسیون و التهاب سلول‌های عصبی را کاهش می‌دهد.

 

پس از مطالعه کامل این مطلب به سراغ طرز تهیه کیک سیب وارونه بروید !

 

کمک به آلزایمری‌ها : مطالعه درمورد موش‌ها نشان داده است، آب سیب تولید ماده انتقال‌دهنده عصبی استیل کولین را که برای حافظه ضروری است افزایش می‌دهد.

آب این میوه به داشتن تاثیرات مثبت بر سلامت مغز شهرت دارد. در مطالعه‌ای که در نشریه Journal of Food Science منتشر شده محققان نشان دادند مصرف منظم این میوه از سلول‌های عصبی در مقابل استرس اکسیداتیو ـ پیروزی رادیکال‌های آزاد بر دفاع آنتی‌اکسیدانی بدن ـ محافظت کرده و از زوال عقل جلوگیری می‌کند.

مقابله با دیابت : فیبرهای محلول در سیب، هضم غذا و ورود قند به جریان خون را کند می‌کند. محققان در یک مطالعه پی بردند مصرف روزانه سیب رشد دیابت در زنان را تا ۲۸درصد کاهش می‌دهد.

دیرتر گرسنه می شوید : سیب حاوی میزان زیادی فیبر می‌باشد و بدون این‌که شما کالری زیادی دریافت کنید، معده را پُر نموده و باعث می‌شود دیگر احساس گرسنگی نکنید.

 

با طرز تهیه سیب کارامل گیاهی نیز با فودفا همراه باشید …

 

شیرینی طبیعی که در سیب وجود دارد به آهستگی وارد خون می‌شود و به حفظ قند خون و این‌که سطح انسولین را در بدن شما در حد ثابتی نگاه دارد، کمک می‌کند، در نتیجه بدن شما احساس پُری و سیر بودن بیشتری خواهد کرد، برعکس خوراکی‌های آماده که مواد قندی در آن‌ها بسیار زیاد است و گرسنگی‌های بسیار سریع را به دنبال دارند .

مقابله با چاقی : مطالعه روی موش‌ها نشان داده است ترکیبات زیست فعال موجود در سیب بر باکتری‌های روده‌ای که باعث چاقی می‌شوند تاثیر می‌گذارد.

کاهش کلسترول بد : مطالعه‌ای که در دانشگاه فلوریدا انجام شد نشان داد زنانی که هر روز سیب مصرف می‌کنند، ۴ درصد کلسترول خوب بیشتر و ۲۳ درصد کلسترول بد کمتری دارند.

کاهش خطر ابتلا به چند نوع سرطان : در مطالعه‌ای که بتازگی در دانشگاه پروجیای ایتالیا انجام شد محققان پی‌بردند مصرف روزانه سیب خطر ابتلا به سرطان‌های دستگاه گوارش، شش، سینه و دهان را تا ۲۵ درصد کاهش می‌دهد.

 

در صورت تمایل  کیک سیب و بادام عصرانه شما را متفاوت تر می کند !

 

به‌گفته محققان، این اثرات مفید ضدسرطانی سیب به دلیل فلانوئیدهای فراوان موجود در این میوه است. سیب از پرمصرف‌ترین میوه‌ها در جهان است و مصرف منظم روزانه یک سیب می‌تواند اثرات مفید آن را افزایش دهد.

افزایش انرژی بدن : قندی که در سیب وجود دارد طبیعی است و فواید زیادی دارد که به هیچ عنوان قابل مقایسه با شیرینی‌ها و قندهای مصنوعی نیست.

قند موجود در سیب باعث افزایش انرژی می‌شود به همین دلیل است که خوردن این میوه صبح زود و قبل از صبحانه توصیه شده و تا آخر شب بدن را سرحال نگه می‌دارد و انرژی مورد نیاز را تأمین می‌کند.

در ادامه با فودفا همراه باشید … جو و سلامتی …

 

پاسخ دهید

Pin It on Pinterest