صرفه جویی در زمان آشپزی


صرفه جویی در زمان آشپزی … در این مطلب قصد داریم تا با راههای ساده و کاربردی برای صرفه جویی در هزینه های آشپزی آشنا کنیم. با فودفا همراه باشید …

 یک لیست تهیه کنید

زمانی که برای خرید به یک فروشگاه مراجعه می کنید یک لیست به همراه داشته باشید. زمانی که شما یک لیست در اختیار دارید می دانید که به چه مواد و وسایلی نیاز دارید و مشخصا آن مواد و وسایل را تهیه می کنید. این مسئله باعث می شود که شما از خرید وسایل و مواد اضافی جلوگیری کرده و در حقیقت در هزینه صرفه جویی می کنید.

 خرید الکترونیکی

خوشبختانه در سالهای اخیر در کشور ما نیز خریدهای الکترونیکی باب شده است. در این شکل از خریدها معمولا شرکت های اعتباری برای جذب مشتری به شما تخفیف می دهند. پس سعی کنید تا از این روش برای پرداخت هزینه های خرید خود بهره ببرید و حتی ممکن است در قرعه کشی های این شرکت ها نیز برنده شوید!

استفاده از مواد غذایی باقی مانده

پس از پخت غذا و صرف آن بسیار پیش می آید که بخشی از آن باقی می ماند. سعی کنید تا در صورت امکان این باقی مانده غذا را حفظ کنید و از آن دوباره استفاده کنید. برای نمونه اگر شما برای وعده شام برنج و مرغ میل کردید و مقداری از مرغ شما باقی ماند می توانید با آن سوپ تهیه کنید و از آن در یک وعده دیگر استفاده کنید.

داشتن یک برنامه غذایی مشخص

مشخص است که داشتن یک برنامه منظم غذایی به شما کمک می کند که اولا بدانید که هر روز به چه مقدار زمان و همچنین چقدر مواد غذایی برای پخت و پز نیاز دارید. در نتیجه با داشتن یک برنامه منظم می توانید هزینه های خود را مشخص کرده و در هر روز به مقداری مشخص از مواد غذایی استفاده کنید.

 

در صورت تمایل با دستیار خوب آشپزی نیز آشنا شوید …

 

قبل از شروع آشپزی، دستور غذایی را کامل و با دقت بخوانید: با خواندن کامل و دقیق دستور غذایی کاملا متوجه می شوید که از چه مرحله ای باید شروع کنید و بنابراین پیش نیازها را به ترتیب آماده خواهید کرد. به عنوان مثال، ممکن است در یک روش تهیه، اولین مرحله، جدا کردن زرده و سفیده تخم مرغ و قرار دادن سفیده در دمای اتاق باشد.

از ابزار کاربردی و حرفه ای استفاده کنید: رنده، آبکش، پوست کن، تخته کار، همزن دستی و از همه مهمتر یک ست دستی از انواع چاقو، از جمله ابزارهای کاربردی است که باید در هر آشپزخانه ای وجود داشته باشد.

مواد اولیه را بشناسید: یک آشپز حرفه ای هر ماده ای را به موقع و به جا استفاده می کند. برای این منظور باید مواد اولیه را از لحاظ طعم، رنگ، تازگی و کاربرد بشناسید. این شناخت، نه تنها صرفه جویی در هزینه خواهد کرد، بلکه نیازی به ترکیب انواع ادویه برای ایجاد طعم ندارید. شما باید مواد اولیه هر فصل را بشناسید.

تابه و قابلمه های مورد نیاز را آماده کنید: برای صرفه جویی در زمان، به جای قرار دادن یک تابه سرد بر روی حرارت و افزودن روغن و صبر کردن برای گرم شدن تابه (که روشی کاملاً اشتباه است)، یک تابه خالی را روی حرارت کم قرار دهید؛تا زمانی که مواد لازم برای تهیه غذا را آماده می کنید، تا به هم به گرمای مورد نظر خواهد رسید.

 

در ادامه یک آشپز خوب این نکات را باید بداند ! …

 

همزمان آشپزخانه را تمیز کنید: از آنجا که تمیز کردن و شستن، سخت ترین قسمت آشپزی است، می توانید سینک ظرفشویی را از آب گرم و کف پر کنید و در هر مرحله که کار شما با ظروف تمام می شود آن ها را در سینک بریزید. در این صورت، شستن و پاک کردن روغن و چربی از ظرف ها، بسیار راحت تر خواهد بود.

قبل از افزودن آب، سبزیجات را تفت دهید: برای تهیه سوپ، قبل از اضافه کردن آب , سبزیجات را تفت دهید این روش باعث می شود طعم ها بهتر در هم آمیخته شوند و زمان پخت بین ۵ تا ۱۰ دقیقه کاهش خواهد یافت.

پوست تمام میوه ها و سبزیجات را نگیرید: با پوست بخورید! پوست سبزیجات و میوه ها ، حاوی مواد مغذی و فیبراند. بنابر این اگر از میوه ها یا سبزیجات نرم استفاده می کنید نیازی نیست که پوست آن ها را بگیرید. فقط دقت داشته باشید که کاملا تمیز شسته شوند.

لوبیا ها را در آب معدنی بپزید: عناصر اضافه در آب معدنی، به سرعت پخت لوبیا کمک می کند.

از آب داغ باقی مانده برای از بین بردن میکروب های اسفنج ظرف شویی استفاده کنید: پس از دم کردن چای یا قهوه با آب جوش، باقی مانده آب را روی اسفنج ظرف شویی بریزید تا میکروب های آن از بین برود.

منبع : فودفا , سیمرغ و لحظه نما

 

در ادامه با بهترین روش جدا کردن زرده از سفیده تخم مرغ با فودفا همراه شوید …

 

پاسخ دهید

Pin It on Pinterest